#IDZIEZAMIEĆ - czyli Book Tour z Zamiecią. Relacja.

 Zimą zamieć wyruszyła w podróż po Polsce. Zwiedza sporo, podróżuje Od morza przez góry, śląsk i mazury, by znowu wrócić do Gdańska.

A oto relacja z podróży.


PRZYSTANEK 1


Malbork! 

Był pierwszym przystankiem w booktourze "Zamiecią", a paczuszkę z wędrującą  książką i dodatkami (fajne okulary, co? 😎) jako pierwsza otworzyła moja wierna Czytelniczka Martusia Zelmańska ❤

Marto, bardzo dziękuję Ci za to, że jesteś, że zgłosiłaś się do zabawy i oczywiście za opinię. A oto ona 👇

"Zamieć" to druga książka autorki Zuzanny Gajewskiej, opowiadająca o życiu Eweliny, właścicielki zakładu pogrzebowego. Oryginalnie - prawda? I właśnie ten nowatorski pomysł, skradł moje serce.

W książce mamy wątek kryminalny. I tu też zaskoczenie... Panna młoda, podczas sesji ślubnej na cmentarzu!!! zostaje zamordowana.❄️❄️❄️

Uwielbiam czytać książki, które mnie zaskakują, w których za każdym razem pojawia się coś nowego, czego jeszcze nigdzie nie było.

No bo tak. To jest kryminał. Mamy wątek obyczajowy. I niby wszystko powinno toczyć się wytyczoną ścieżką, ale w tym wypadku dostajemy niesamowitą dawkę fantastycznego pomysłu, ubranego w zgrabne słowa, którymi delektujemy się strona po stronie.

Dzięki misternie poprowadzonej akcji, nie jesteśmy biernym czytelnikiem. Bez problemu wsiąkamy w życie bohaterów. Wędrujemy przez kolejne strony i niejednokrotnie zostajemy zaskoczeni, wyprowadzeni w pole, aby na końcu wydać okrzyk zaskoczenia i niedowierzania, gdy wszystko wskakuje zgrabnie na swoje miejsce i zagadka się wyjaśnia.

Nowatorski pomysł, doskonały i szczegółowy research, przełożył się na świetną książkę!!!

Jeżeli jeszcze nie znacie Zuzanny - autorki i promotorki czytelnictwa, która zaskakuje nie tylko na kartach swoich powieści, serdecznie zachęcam was do obserwowania jej poczynań, bo miewa naprawdę szalone pomysły."

Marto, bardzo dziękuję za udział w zabawie.

Link do recenzji Marty na Lubimy Czytać >>> https://lubimyczytac.pl/ksiazka/zamiec/opinia/74113924

Link do recenzji na profilu Marty na instagramie >>> https://www.instagram.com/p/Cl1th0_NEo2/


Z Malborka "Zamieć" pojechała do... Zakopanego. Ale o tym następnym razem.


PRZYSTANEK 2 - ZAKOPANE

Z Malborka "Zamieć" powędrowała na drugi koniec Polski, do samiuśkich gór, hej! A konkretnie do Zakopanego, do Marii Gąsienicy - Zawadzkiej (zbieżność z nazwiskiem bohaterki przypadkowa ;) )
O to co napisała o książce:

„Zamieć” to kontynuacja „Burzy”, która była bardzo udanym debiutem Zuzy Gajewskiej. Ten kryminał z obszerną warstwą obyczajową wniósł do gatunku pewną nowość w postaci głównej bohaterki. Ewelina Zawadzka, nie jest komisarzem, śledczym ani detektywem po przejściach, który snuje się po książce i prowadzi śledztwo w oparach spożywanego alkoholu. Ewelina jest samotną matką i właścicielką zakładu pogrzebowego, która zajmuje się zwłokami od A do Z. Czyli zarówno przygotowuje zwłoki do pogrzebu jak i organizuje sam pogrzeb. Dla mnie fragmenty dotyczące pracy Eweliny są bardzo ciekawe i dowiedziałam się z nich wielu interesujących rzeczy. Ewelina jest ponadto bardzo odważną i energiczną kobietą, która śmiało staje naprzeciw każdego wyzwania jakie przynosi jej los. Autorka bardzo dobrze nakreśliła też atmosferę małego miasteczka, gdzie każdy wie o każdym wszystko. Nie chcę spojlerować, dlatego napiszę tylko, że w drugiej części autorka zwaliła na Ewelinę tyle kataklizmów, że aż mi było żal głównej bohaterki 😉 Jak chodzi o śledztwo, autorka mataczy przez całą powieść i raz po raz podsuwa nam fałszywe tropy. I za każdym razem jak się nam wydaje, że już wiemy kto zabił, zaskakuje nas i okazuje się, że wcale tego nie wiemy ani się nie domyślamy 😊 Trzymam kciuki za Zuzannę Gajewską i jej pisarską karierę, czekam na trzeci tom i nowe śledztwo Eweliny oraz polecam wydane już dwa tomy 😊

Link do recenzji na instagramie Marii >>> https://www.instagram.com/p/CmyO6T8tBr5/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz