Z gratulacjami... 13. Konkurs Literacki Fundacji Elbląg roztrzygnięty

Z bólem serca oddałam swoje zaproszenie na Jubileuszową XV Galę Fundacji Elbląg, no ale wiecie, mały człowieczek trzyma mnie w domu :) A jak jeszcze się dowiedziałam że "moi ludzie" zdobyli nagrody i wyróżnienia... Ach, szkoda, że tego nie widziałam na żywo, ale gratuluję Wam serdecznie!

W poniedziałek, 26 października odbyła się uroczysta gala Fundacji Elbląg - podsumowująca piętnaście lat jej działalności. Impreza była połączona z wręczeniem nagrody dla Filantropa Roku i tym, co budzi we mnie największe emocje - rozstrzygnięciem Konkursu Literackiego. 13 edycja okazała się szczęśliwa - wśród nagrodzonych jest troje cudownych klubowiczów, których jestem fanką i jedna pozaklubowa, ale równie serdeczna, koleżanka :) 

Źródło: https://www.facebook.com/Fundacja-Elbl%C4%85g-Fundusz-Lokalny-Regionu-Elbl%C4%85skiego-231116370266086/


Wyniki prosto ze źródła - strony Fundacji - wraz z komisyjnym uzasadnieniem:


Po raz trzynasty rozstrzygnięto także Konkurs Literacki w dwóch kategoriach. Laureatem pierwszej, Elbląskiej Książki Roku została Bogumiła Salmonowicz za tomik pt. „BoSa" czyli za „bezpretensjonalną, pełną ciepła, poetycką opowieść o codzienności" - jak wskazała w uzasadnieniu kapituła. Wyróżnionymi zostali:
Agnieszka Pietrzak za „Urlop nad morzem" czyli za „prozę, która umiejętnie łączy miłość do intrygi z miłością do rodzinnego pejzażu" oraz
Marcin Jurzysta za tomik pt. „Abrakadabra" czyli „lirykę łączącą ascezę formy z niepowtarzalnością metafory".
Laureatem Elbląskiego Rękopisu Roku został Artur Wodarski za „Rzekę przemienienia" czyli „interesującą, dojrzałą prozę obyczajową z wątkiem rozrachunkowym, w niebanalny sposób opowiadającą historię, która mogła się wydarzyć". Wyróżnienia w tej kategorii przyznano:
Mirosławowi Dymczakowi za dramat pt. „Bienalle. Reportaż sceniczny" za „niestrudzone wydobywanie w słowie spraw i historii zapomnianych";
Wojciechowi Pelc za pracę pt. „Ziemie obiecane" czyli „liryczne minifabuły łączące nostalgię z ironią" oraz
Dominice Lewickiej-Klucznik za pracę pt. „Najlepszy z możliwych światów" za „poezję wewnętrznie prawdziwą, pełną wrażliwości i oryginalnego spojrzenia na „Najlepszy z możliwych światów".


Ci "moi" to oczywiście - Bogumiła Salmonowicz, Wojciech Jacek Pelc i Dominika Lewicka - Klucznik z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego i Stowarzyszenia Alternatywni (więcej wpisów o nich pod etykietą Alternatywni - KLIK) oraz Agnieszka Pietrzyk, nagrodzona za "Urlop nad morzem" - TU RECENZJA - KLIK. Tak na marginesie, już niebawem pojawi się kolejny kryminał Agnieszki - z Elblągiem w tle :)


Nagrodzeni Alternatywni:
Kochani, serdecznie Wam gratuluję!!! Brawo! Gratuluję również pozostałym nagrodzonym i wyróżnionym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz