Wpisz się w historię Elbląga i weź udział w bezpłatnych warszatach literackich!

Dobra wiadomość dla elblążan i przebywających w okolicy. Alternatywny Elbląski Klub Literacki zaprasza na bezpłatne warsztaty literackie. Tak tylko dopowiem, że między innymi ja tam będę ;)

Szczegóły poniżej (inf. prasowa):


Elbląg coraz śmielej występuje jako miejsce akcji książek. Związani z miastem twórcy zapraszają czytelników z całego kraju, by między kartkami przemierzali ulice Elbląga. Teraz czas, by swoją historie napisali sami mieszkańcy oraz odwiedzający nasze miasto turyści. Na warsztaty literackie i wspólne pisanie elblążan pod gołym niebem zaprasza Alternatywny Elbląski Klub Literacki.

Czy będzie to opowiadanie fantastyczne, kryminalne czy też historia z ziarnem prawy, zależy tylko od wyobraźni uczestników wydarzenia. A do udziału w nim zachęcamy starszych i młodszych, z większym lub żadnym doświadczeniem. Nad powstawaniem elbląskiej historii będą czuwali członkowie klubu, w międzyczasie prowadząc otwarte warsztaty literackie. Dla najmłodszych przewidziany jest kącik plastyczny – będą tworzyć ilustracje do elbląskiej historii.

Na najbardziej zaangażowanych w proces twórczy mieszkańców i turystów czekają nagrody. Happening połączony z warsztatami odbędzie się w sobotę, 2 lipca o godz. 17.00 na placu Katedralnym. Spotkanie organizowane jest w ramach Sceny Letniej.
Powstała historia zostanie opublikowana na fanpage AEKL.
2 komentarze: