O (mojej) niespodziance na Targi Książki w Krakowie

O tym, że wybieram się na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już pisałam. Wspomniałam (TUTAJ - KLIK), że moje zgłoszenie jako blogera książkowego otrzymało weryfikację i w związku z tym nie mam wyjścia i muszę pojechać ;). Dodałam też, że mam jeszcze związaną z wyjazdem małą tajemnicę. Bo choć blogerska wejściówka to ogromna frajda,  tak naprawdę jeszcze większą radość sprawia mi fakt, że pojawię się tam również w innej roli...
I to prowadzącej warsztaty superbohaterki. Woluminy konkretnie ;)  Kim są Woluminy pisałam TUTAJ.Warsztaty poprowadzę z ramienia Poczty Książkowej. To otwarte zajęcia, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Zapraszam więc wszystkich najmłodszych miłośników książek. A oto co (między innymi) będzie się działo. 
Podczas spotkania z dziećmi posłuchamy głosu książki – nie tylko poprzez czytanie. Wsłuchamy się w to, co mówią między kartkami. W trakcie warsztatów plastyczno-literackich, stworzymy historie, w których bohaterami będą... książki.  Przygotujemy listę najnudniejszych miejsc na świecie, dzieci napiszą też listy do swoich rodziców, w których wytłumaczą, dlaczego mają im czytać i dorzucą do niego ściągę, gdzie i kiedy koniecznie powinni zabierać ze sobą książki.

Będziemy też polować na odważnych rodziców i namawiać ich do głośnego czytania (nie tylko swoim) dzieciom, żeby następnym razem zamiast narzekać, że kolejka jest tak długa, przenieść się do świata baśniowych krain. Najodważniejsi wstąpią do naszego Klubu Czytaczy.

To bardzo umowny plan, który będzie dostosowany do wieku i ilości uczestników. Pewne jest, że będzie dobra zabawa i promocja czytelnictwa. Polecam się.

Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę między 13.00 a 14.00 w Dziecięcej Strefie Warsztatowej, w Hali Dunaj, miejsce A66.

Weźcie swoje pociechy i przybywajcie, ja już lecę ;)DO ZOBACZENIA!

5 komentarzy:

 1. Gdybym miała dziecko na pewno bym skorzystała. Ja już nie mogę się doczekać targów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiola, wspomniałaś, że będziesz z mamą. Więc Ty możesz przyjść jako dziecko ;)

   Usuń
 2. Cudowna nowina! Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za powodzenie misji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super to wymyśliłaś. Za rok też będziesz? Te targi w ogóle odbywają sie co roku?

  OdpowiedzUsuń