Dotacje na wydanie książki z MKIDN. Jak złożyć wniosek? cz.2

Jesteś autorem, a może chciałbyś nim być? Skorzystaj  z dotacji na wydanie książki! W grudniu pisałam o naborze wniosków projektów proczytelniczych do programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotyczyły wydarzeń literackich, kampanii i akcji promocyjnych czy szkoleń dla bibliotekarzy i księgarzy. Można było je składać do końca stycznia, więc teraz wnioski czekają na ocenę w Ministerstwie. Wspomniałam też, że nabór do jednego z programów, Literatura, ruszy później. No i ruszył.


Literatura to program skierowany głównie do autorów i wydawnictw, gdyż dotacje mają pokryć wydanie książek (w każdej formie). Choć oczywiście wydawcą może być też stowarzyszenie czy instytucja. Może to być książka beletrystyczna lub naukowa (popularno-naukowa), a co ważne jest osobna kategoria dla debiutantów. Istotne jest, by była to książka o wysokich walorach artystycznych. Jest delikatna ;) sugestia, co do tematyki, ale to nie jest to warunek niezbędny, no i przecież można ugryźć na wiele sposobów.

Kilka słów o programie:

Strategicznym celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł mierzących się z zadaniem utrwalenia tożsamości kulturowej i narodowej poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych.


Najważniejsze, by nasz wniosek był zgodny z regulaminem i byśmy nasze planowane działania były zgodne z konkretnym zadaniem. W tym programie są ich cztery:

 1. Publikacja utworów  literatury polskiej (książka drukowana, e-book,  audiobook, książka dla niewidomych i słabowidzących)

2. Publikacja debiutów literackich polskich autorów (książka drukowana, e-book,  audiobook, książka dla niewidomych i słabowidzących)

3. Publikacja utworów literatury zagranicznej w tłumaczeniu na język polski ((książka drukowana, e-book,  audiobook, książka dla niewidomych i słabowidzących)
4. Publikacja pozycji z zakresu wiedzy o kulturze, w szczególności twórczości artystycznej i dyscyplin artystycznych (książka drukowana, e-book,  audiobook, książka dla niewidomych i słabowidzących)


Wnioski można składać do 26 marca 2018 r.

Warto wiedzieć:


 

3 komentarze:

 1. Rozumiem, że twój wniosek na dofinansowanie drugiej części "Potomków..." już czeka na rozpatrzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buheheh, nie dasz mi spokoju, co? Chociaż ta tożsamość kulturowa się wpisuje ;)

   Usuń
 2. No oczywiście, że nie dam.

  OdpowiedzUsuń