I takie sobie zadaję pytanie... Czy to postanowienia są, czy podsumowanie?

Czwarty stycznia to czas najwyższy na jedno i drugie. Podobnie jak w zeszłym roku, będą tak jakby :)

Ehhh, podsumowania są jeszcze cięższe od postanowień i nie tylko dlatego, że trzeba się przyznać, że się w tych postanowieniach nie wytrwało :) Ale weź wybierz z tego, co się działo te najważniejsze wydarzenia. Ja nie potrafię, bo każde opisane tu  było dla mnie ważne. Z sentymentem wspominam Mediakacje - część projektu realizowanego przez portal eKulturalni.pl, w którym pracuję; twórczo spotkania z Alternatywnym Elbląskim Klubem Literackim, zarówno wieczory autorskie (w tym mój własny!), jak i wspólne warsztaty. Cudowny, genialny, fantastyczny był słowiański wyjazd z moją cudowną rodzinką, a niemal przez cały rok radość przynosiła mi  akcja "Moja książka w Waszych rękach".

Jedno wiem na pewno, 2014 rok pokazał mi jaki charakter będzie miał ten blog. Wspomniałam już o tym przy okazji pierwszych urodzin bloga, ale teraz wiem to na pewno. Otóż kiedy powołałam do życia Szufladopółkę zakładałam, że będą tu recenzje przeczytanych książek i moja twórczość i tak jest (to drugie co prawda rzadziej) i oczywiście będzie. Jednak jak kocham czytać i pisać, tak samo uwielbiam też uczestniczyć w wydarzeniach, przedsięwzięciach związanych z szeroko pojętą kulturą i literaturą oraz dzielić się wrażeniami (to pewnie z powodu mojej dziennikarskiej pasji :)).
Dlatego myślę, że takich wpisów będzie więcej, nie wiem, czy więcej niż recenzji, ale niejako wracam to pierwotnej funkcji bloga - internetowego pamiętnika. Literatura (i kultura) to spora część mojego życia, toteż Szufladopółka staje się literacko-lajfstylowa :) 

No dobra, czas bić się w pierś - nie pokonałam wyzwania "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu" i nie wiem nawet, do ilu centymetrów doszłam, bo przestałam liczyć, kiedy zdałam sobie sprawę - biorąc pod uwagę moje ograniczenia czasowe -  że nie dojdę do 170. Dlatego nie robię podsumowań ile, czego i kiedy przeczytałam.
Na tę chwilę nie robię też żadnych postanowień, ani nie stawiam sobie nowych wyzwań, ale nie zakładam, że nie zmienię zdania. Pochwalę się natomiast postanowieniem zeszłorocznym, które udało mi się zrealizować. Nie wspominałam chyba, ale... tak, jak chciałam - kontynuuję studia. Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich uzupełniających na kierunku socjologia. Miejcie to na uwadze, kiedy będę potrzebowała Waszych odpowiedzi dla jakieś ankiety czy coś :) 

Nieśmiało przypominam też, że prowadzę drugiego bloga - Targetowa, gdzie przyglądam się reklamom, zachowaniom w mediach itp. - zapraszam Was tam bardzo gorąco.

A i jeszcze na koniec, może stosik to za dużo powiedziane, chociaż... Ja mam wersję w dwóch tomach, ale bywa i w czterech osobnych książkach :) Przyniósł mi je mój kochany Mikołaj - mąż. A recenzje się pojawią niebawem.


A tu trochę wspomnień z minionego roku uwiecznionych na zdjęciach. A Wy? Jakie macie literackie wspomnienia z ostatnich dwunastu miesięcy?

  To był dobry rok. Oby 2015 był przynajmniej taki sam :)

10 komentarzy:

 1. Również nie udało mi się zakończyć wyzwania "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu", a mam 10 centymetrów mniej niż Ty. Jednak w tym roku jeszcze raz próbuję - mam nadzieję, że tym razem z pozytywnym skutkiem. Życzę Ci, aby ten rok był jeszcze lepszy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam w moich skromnych progach :)
   Ja nie wiem ile mi zabrakło i na razie nie myślę o drugim podejściu - mam sporo planów na ten rok i obawiam się, że będzie mi jeszcze trudniej niż poprzednio.
   Pozdrawiam, Szufladopółka

   Usuń
 2. A ja sobie nie stawiam wyzwań czytelniczych, czułabym się ograniczona ;) To był dobry rok, niech nowy nie będzie gorszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat ja miałam nadzieję, że będzie to motywujące - ale nic na siłę. Czytam przede wszystkim dla rozrywki, a chociaż czytać uwielbiam, trzeba też znaleźć czas na inne sprawy, jak choćby pisanie :) ale przede wszystkim rodzina. I choć czasem książka do mnie krzyczy, ręce swędzą, a myśli krążą w ogół bohaterów wybieram seans w kinie domowym z mężem czy zabawę w dom z córcią :)
   /Pozdrawiam,
   Szufladopółka

   Usuń
 3. Ja jeszcze nie policzyłem centymetrów z wyzwania, ale w tym roku sobie odpuszczam - jest praca do napisania :( i trzeba nieco inaczej poustawiać sobie priorytety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Tobie udało się pokonać centymetry, choć miałeś ich więcej ode mnie :) Otóż to, priorytety...
   /Pozdrawiam,
   Szufladopółka

   Usuń
 4. Piękny, kulturalno-literacki rok miałaś :) Niech ten przyszły będzie jeszcze cudniejszy! I widzę na zdjęciach tyle znajomych pyszczków :D Gratuluję studiów! Jakby co, mogę odpowiadać, co tam Ci trzeba, a bloga Targetowa uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia. Będę pamiętać, że jesteś do dyspozycji :) Cieszę, się, że lubisz Targetową :)

   Usuń
 5. Dlatego ja nie robię postanowień, bo nie chcę potem czuć się winna. Życzę Ci aby ten rok był jeszcze lepszy niż poprzedni. Życzę dużo inspiracji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Masz rację, na co komu poczucie winy :) PS: Wczoraj przez przypadek skomentowałam u Ciebie ze służbowego konta, ale to ta sama ja - Szufladopółka :)

   Usuń