Horror na Roztoczu 2! – Nadchodzi!


Jakiś czas temu pisałam, że patronuję i trzymam kciuki za powodzenie akcji Horror na Roztoczu 2. I co?
Oto informacja prasowa od autorów tego całego zamieszania :)


Sukcesem zakończyła się akcja zbierania funduszy na realizację publikacji Horror na Roztoczu 2! Przez 43 dni można było wspierać projekt na portalu PolakPotrafi.pl. Akcja przebiegała dość dynamicznie i w zasadzie do ostatniej chwili nie było wiadomo czy uda się sfinansować projekt. Choć suma zebranych środków jest znacznie wyższa niż przy pierwszym projekcie z cyklu Horror na Roztoczu – dzisiaj możemy wspierającym i sobie pogratulować – Udało się ją zebrać!





Łącznie projekt osiągnął 104% oczekiwanego wsparcia. To oznacza jedno – Roztocze ponownie nawiedzą bestie, duchy i niewyjaśnione zjawiska.

Dziękujemy wszystkim wspierającym na różne sposoby. Przy tej okazji chcemy wyszczególnić:
Ambasadora Honorowego Projektu – Właściela marki HybridLizard, który zaledwie na kilka godzin przed końcem akcji dorzucił kilka ostatnich cegiełek, powodując że projekt został uwieńczony sukcesem.

Pozostaje nam teraz przejść do kolejnej fazy projektu i już niedługo (prawdopodobnie w Kwietniu lub Maju) zaprosić na premierę.

Projekt Horror na Roztoczu 2: Insomnia to zbiór 15 opowiadań grozy, których akcja dzieje się na Roztoczu i w okolicach. Inicjatorem projektu jest Łukasz Kiełbasa i wszystkie opowieści są inspirowane jego snami. W projekcie wzięli udział utalentowani twórcy – pisarze: Dagmara Adwentowska, Sylwia Błach, Piotr Borowiec, Piotr Ferens, Artur Jastrzębowski, Renata Kiszczak, Marta Krajewska, Edward Mara, Leszek Siemiński, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla i Łukasz Kiełbasa oraz ilustratorka: Asia Jedlińska!

To już druga książka sennej antologii, z akcją na Roztoczu. Pierwsza – Horror na Roztoczu: Koszmar spoza granicy snów, wciąż cieszy się dobrym odbiorem i jest komentowana zarówno przez recenzentów, czytelników jak i omawiana na konferencjach naukowych (np. Światy Grozy na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie).

W ramach projektu poza tworzeniem książek prowadzimy także Warsztaty Tworzenia Opowieści Niesamowitych (jednorazowe w szkołach i bibliotekach oraz cykliczne w Zamojskim Domu Kultury, w poniedziałki o 17) i odbywamy liczne spotkania autorskie. Naszym celem jest promocja młodych twórców oraz Roztocza, a także w przyszłości uczynienie naszej krainy Polską Stolicą Grozy!

Źródło; informacja prasowa. Więcej na www.horrornaroztoczu.pl

1 komentarz:

  1. Zawsze cieszą mnie powodzenia takich projektów. Bardzo się cieszę i życzę powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń