50-ciu fanów literatury poszukiwanych do rozwiązania zadania

Nigdy nie byłam dobra z matmy. Ale policzyłam, że pięćdziesiąt razy dwadzieścia to tysiąc. Niemniej, chciałabym Wam wytłumaczyć na tym przykładzie pewne zadanie.

Otóż, jeżeli znajdzie się 50 osób kochających książki i literaturę, które chciałby ją wesprzeć i zrzucić się po 20 zł - dostając w dowód wdzięczności książkę - to uzbieramy 1000 zł. 

Tysiąc złotych, które znacznie wesprze organizację Festiwalu Literackiego Wielorzecze.


Ta książka to Antologia Elbląskiego Alternatywnego Klubu Literackiego pt. Książka Pełna Słów - znajdziecie tu teksty osób, które działają przy organizacji imprezy. Tak się składa, że moje też.
Tutaj (klik) znajdziecie kilka słów o książce, a wygląda ona tak:


A zbiórka jest tu:


W tym równaniu pojawia się jeszcze jedna liczba. Nie jest to jednak wartość stała, ale malejąca. Zmienia się codziennie - to ilość dni, jakie zostały do końca zbiórki. Dziś wynosi 23.

Prezenty za wsparcie są również inne, jak i inne są kwoty, którymi można wspomóc wydarzenie. Ale  pamiętajcie, jakie to proste:

50x20=1000


Aby zdobyć akurat książkę wybierzcie z listy drugą opcję: 20 zł - podziękowania + upominek lub 50 zł za to będzie zestaw lub 80 zł - wtedy książka będzie z podpisami wszystkich autorów.
Uwaga: Zadanie będzie zaliczone również, jeśli wynik będzie wyższy.

Znasz (oprócz Ciebie, oczywiście) 49 fanów literatury? Jeśli nie możesz pomóc w rozwiązaniu zdania, udostępnij proszę ten post. Dziękuję!

7 komentarzy:

 1. Świetna akcja, literaturę powinno się wspierać na co dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia! Trzymam kciuki, żeby się udało! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomysłowa i ciekawa akcja, aby zakreśliła jak najszersze kręgi. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram całą sobą, jak mi się uda ogarnąć zawodowe sprawy, to może uda mi się wesprzeć akcję:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

 5. Popieram całą sobą ideę wsparcia akcji, jednak moim głównym priorytetem są teraz zawodowe sprawy. Mam nadzieję, że w przyszłości będę miał możliwość zaangażowania się i wesprzeć tę inicjatywę. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń