Wesprzyj nas – odrobimy w poluDrodzy Moi Szufladopółkowicze,


Wiem, że tak, jak ja kochacie książki, a słowo impreza oznacza dla Was targi książki, spotkania autorskie czy wydarzenia literackie. Jest mi dane uczestniczyć w organizacji takiegoż wydarzenia - Festiwalu Literackiego Wielorzecze.  Plany są, goście zaproszeni, wstępny program też. Nawet jest kasa. Ale za mało. Dlatego bardzo, bardzo proszę Was o wsparcie. Zorganizowaliśmy zrzutkę na Wspieraj Kulturę i za trochę albo trochę więcej złotych dajemy od siebie, co mamy - od książek (na przykład tej - KLIK) po swoją pracę, o czym możecie przeczytać niżej. Proszę. Bardzo! I dziękuję.


Informacja prasowa:

Alternatywni - z zamiłowania literaci, a z zawodu? To już różnie. Nauczyciele, dziennikarze, animatorzy kultury, ale jest wśród nich pielęgniarka, doradca personalny, dietetyk czy rolnik. Właśnie pracują nad organizacją czwartej edycji Festiwalu Literatury Wielorzecze w Elblągu. Na to potrzeba jednak środków, więc aby je zebrać oferują w zamian... swoją pracę.


10 godzin nauki języka angielskiego, warsztaty dotyczące zbilansowanej diety, sesja doradczo-coachingowa czy udział w warsztatach serowarskich to propozycje jakie członkowie Stowarzyszenia Alternatywni, organizatora festiwalu, mają dla mecenasów kultury.

W ramach festiwalu w Elblągu po raz kolejny pojawią się znani literaci i krytycy, a mieszkańcy będą mieli okazję spotkać się z literaturą w przestrzeni całego miasta.

- Spotkamy się w pubach, środkach komunikacji miejskiej, klubach muzycznych czy kinie. Będziemy czytać książki, pisać teksty i śpiewać poezję. W planach są wieczory autorskie, warsztaty, panele dyskusyjne, koncerty, happeningi, spektakle teatralne i gra miejska – zapowiada Dominika Lewicka – Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni.

Poprzednia edycja rozrosła się na skalę ogólnopolską, a festiwal został nagrodzony jako najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych oraz otrzymał status Wydarzenie Roku od Prezydenta Miasta Elbląg. - Takich osiągnięć nie można zaprzepaścić, chcemy kontynuować nasze dzieło, poszerzać je, ulepszać - podkreśla prezes Alternatywnych.

Do tego jednak potrzebne są środki. Stowarzyszenie otrzymało częściowe wsparcie finansowe z miasta, ale kwota, jaką dysponuje wciąż nie jest wystarczająca, by utrzymać zeszłoroczny poziom imprezy. Stąd pomysł na finansowanie społecznościowe - popularną formę zbierania pieniędzy na przedsięwzięcia kulturalne. Zasady takich akcji są proste – wspierający oferują określoną kwotę, otrzymując w zamian prezenty od twórców, najczęściej związane z projektem np. wspomagający wydanie płyty może liczyć na krążek od artysty. W tym przypadku zebrane pieniądze pozwolą na opłacenie części honorariów twórców oraz zapewnienie im noclegów.


Natomiast na liście prezentów znalazły się książki czy gadżety związane z wydarzeniem, w tym świeżo wydana Antologia „Książka Pełna Słów” z tekstami członków Stowarzyszenia. Ponadto członkowie Stowarzyszenia, którzy przy samym festiwalu pracują w formie wolontariatu, również dorzucają do puli podarków coś od siebie – wspomniane na początku lekcje i szkolenia.

IV Festiwal Literatury Wielorzecze odbędzie się w dniach 23-25 września, a zbiórka trwa na portalu wspieramkulture.pl pod linkiem: http://wspieramkulture.pl/projekt/1317-IV-Festiwal-Literatury-Wielorzecze

Więcej informacji oraz wstępny program wydarzenia można też znaleźć na fan page Stowarzyszenia Alternatywni.

Wszelkie pytania możecie też pisać do mnie na FP Szufladopółki czy na mejla szufladopolka@gmail.com .


DZIĘKUJĘ!!!


A to my podczas Antywalentynek:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz