#Klasyka dla Smyka - rozdanie kwietniowe

Nadszedł czas na trzecie, ostatnie, rozdanie w ramach akcji charytatywnej #Klasyka dla Smyka. Inicjatywa ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z domów dziecka, w związku z tym do placówek trafiają zebrane w ramach akcji książki. 
Autorami tego zamieszania są Dagmara Sobczak, czyli Socjopatka.pl i Radosław Gabinek z osinskipoludzku.blogspot.com, którzy do udziału  w przedsięwzięciu zaprosili wielu blogerów, pełniących funkcję Ambasadorów Akcji. W tym zacnym gronie znalazłam się i ja :). 

I tak od trzech miesięcy blogosfera huczy o akcji. Blogerzy piszą, a wydawnictwa, księgarnie, i ludzie dobrej woli ofiarują książki, by młodzi ludzie z placówek opiekuńczych mogli zatopić się w lekturze.


Kwietniowa odsłona przyniosła siedemnaście pakietów książek od różnych darczyńców. Organizatorzy potem je odpowiednio podzielą i przydzielą konkretnym placówkom. A jakim? No, właśnie to już zależy od Was. Do 27 kwietnia czekamy na propozycje domów dziecka, do których Waszym zdaniem powinny trafić książki.

A zebrane w tym miesiącu pakiety prezentują się następująco:

Pakiet nr 1 
Od Adrianny z bloga www.eratoczyta.pl.  Książki są podarunkiem od Ady i jej rodziny. "Niepowszedni" od autorki- Pani Justyny Drzewickiej, a część książek przekazali Ewelina Kania oraz Lucyna i Robert Stachyra

Pakiet nr 2

Od Magdy autorki bloga www.savethemagicmoments.pl. Magda uzbierała książki z  dziewczynami ze swojej grupy FB "przeczytaj i podaj dalej".
 
Pakiet nr 3

Od Magdy z bloga www.tosimama.blogspot.com


Pakiet nr 4


Od Doroty z bloga Sto stron na godzinę 

Pakiet nr 5

To podarunek od Amelki z MojaPółka oraz Dyrekcji Przedszkola "Tęczowa chatka" z Wrześni. Pakiet nr 6

To zestaw od Kasi z bloga YellowPear i... anonimowego sponsora ;)


Pakiet nr 7

Od Madzi z bloga www.lekkaprzesada.pl 
Pakiet nr 8

A tu taka sytuacja. Pakiet nr 8 jest Magdy i jej rodziny, którzy prowadzą sklep www.indiaonline.pl. Część dochodów z ostatniego miesiąca zdecydowali się przeznaczyć na książki dla dzieci w ramach naszej Akcji.
 


 

Pakiet nr 9

Od Kamili z bloga www.psychomologia.pl 


Pakiet nr 10

Od mieszkańców parafii pw. św Urszuli w Lichnowach i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. To także zasługa Kamili z bloga www.psychomologia.pl.
Pakiet nr 11
Pakiet nr 12

Książki zostały podarowane przez uczniów szkoły podstawowej w Krzętowie. Zadziałała tam Marta z bloga www.zafascynowanazyciem.pl.

Pakiet nr 13

Od Agaty z bloga www.mamol.pl


 Pakiet nr 14

Od Kapitana Nauki. Wydawnictwo przekazało swoją paczkę za pośrednictwem Gabrieli z bloga www.wyrodna.com 
Pakiet nr 15

 Książki przekazali Mariusz Grubiński i Wydawnictwo SofijkaPakiet nr 16

To mój mały wkład, po który uśmiechnęłam się do Poczty Książkowej :)

 

Pakiet nr 17

Od wydawnictwa EneDueRabe, które pozyskała dla akcji Marta z bloga www.rudymspojrzeniem.pl Do paczek z książkami będzie dołączony list na takiej oto papeterii:


No! Nie pozwólcie, by książki się zmarnowały ;) Piszcie, gdzie powinny trafić. Domy Dziecka możecie zgłaszać u mnie, Organizatorów lub innych Ambasadorów Akcji, bo na pewno traficie jeszcze gdzieś na taki wpis ;)


5 komentarzy:

 1. Zgłaszajcie, zgłaszajcie!

  A Tobie Kochana dziękuję za to, że byłaś z nami! <3

  Może Ty masz jakiś Dom Dziecka z okolicy, który chciałabyś zgłosić? :) Później mogłabyś tam pojechać poczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mam ;) Elbląg był już zgłaszany, ale mam jeszcze: Dom im. J. Korczaka w Gdańsku (Abrahama 56 Gdańsk, e-mail: sekretariat@korczak.gdansk.pl) ; Dom Dziecka w Olsztynie, ul. Janusza Korczaka 6 Olsztyn, info@domdziecka.olsztyn.pl

   Usuń
 2. Wspaniała akcja, która pokazuje, że "ludzi dobrej woli jest więcej" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Każda taka inicjatywa wzbogaca nas samych :)Monika z @niemieckizpasja.blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra akcja - dobro zawsze powraca. Fajnie jest widzieć jak ktoś robi bezinteresownie takie akcje. Keep going 😃

  OdpowiedzUsuń