Radość! Woluminy wśród Elbląskich Nagród Kulturalnych!

Uwaga, chwalę się! Już niedługo będę naprawdę szaleć z Woluminami! Będzie więcej warsztatów, więcej czytania w miejscach publicznych, więcej happeningów i więcej promocji czytelnictwa. Co mi dało takiego kopa?
Szczęśliwie zostałam laureatką Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląga, otrzymałam je - oczywiście ;) - na realizację swojej akcji promującej czytelnictwo – Woluminy. Głos książki (Więcej o niej tu -klik).

We wtorek (04.04) odbyła się uroczysta gala Elbląskich Nagród Kulturalnych, podczas której wręczono:
 • Stypendia Artystyczne dla młodych, ale zasłużonych artystów, by mogli rozwijać swoje umiejętności. Otrzymali je: Magdalena Goljanek, Dariusz Gatz, Jakub Grzelachowski, Oliwia Ingielewicz, Katarzyna Iermołaiewa, Wiktoria Kieniksman, Grzegorz Kozłowski, Adam Krawczuk, Igor Łesyk, Alicja Okuniewicz, Zuzanna Polkowska, Katarzyna Różańska, Magdalena Sadowa, Adrian Sielicki, Karol Sokołowski, Szymon Stasiak, Antonina Wiśniewska, Bogumiła Wiśniewska, Małgorzata Wójcik i Noemi Wrzos.
 • Stypendia Kulturalne dla dojrzałych twórców na realizację określonego przedsięwzięcia kulturalnego. I właśnie w tej "dojrzałej grupie" ;) się znalazłam, a razem ze mną: Robert Furs, Krzysztof Jaworski, Wojciech Minkiewicz,  Karolina Nowotczyńska i Kamil Zimnicki. 
 • Przyznano także: Nagrodę Artystyczną Prezydenta Elbląga, jej laureatką została malarka Karolina Kardas, nagrodę dla Kreatora Kultury, którym okrzyknięto Wojciecha Minkiewicza, właściciela klubu muzycznego Mjazzga. Natomiast Wydarzeniem Roku było "Zielone lato w bibliotece" - cykl spotkań dla seniorów organizowany przez Bibliotekę Elbląską. 

fot. michalkalbarczyk.com

fot. michalkalbarczyk.com

fot. michalkalbarczyk.com
Jestem bardzo szczęśliwa, bo takie wsparcie (3 tysiące złotych) pozwoli mi podejść do mojego działania bardziej profesjonalnie, zorganizować wydarzenia dla (mam nadzieję) szerszej grupy odbiorców - głównie elblążan, ale nie zabraknie mnie też w innych miastach. Zamierzam się jeszcze podszkolić (trochę z warsztatu literackiego, ciut z animacji, nieco z promocji), żeby zaoferować odbiorcom  inicjatywy na wysokim poziomie. Stypendium Kulturalne to dla mnie wielkie wyróżnienie, a przede wszystkim sygnał, że to co robię jest potrzebne i motywacja, by robić, więcej, częściej, bardziej. Jestem naprawdę podekscytowana.

W ramach działań planuję kontynuować to, co zaczęłam „na własną rękę”, ale chcę znacznie poszerzyć zasięg działań i zwiększyć intensywność. Będzie jeszcze więcej warsztatów, a przede wszystkim  więcej czytania w przestrzeni publicznej, bo taka jest główna idea mojej akcji - pokazywanie ludziom, że książka i czytanie oprócz szeregu swoich zalet, są po prostu  najlepszym sposobem na nudę. I warto zawsze mieć ją przy sobie.

Jednocześnie planuję także większą akcję internetową, w związku z czym, jak na superbohatera przystało, będę potrzebowała pomocników. Mam nadzieję, że ich znajdę wśród Was :)

A na koniec chciałabym serdecznie podziękować komisji stypendialnej i Prezydentowi Elbląga Panu Witoldowi Wróblewskiemu za docenienie moich działań i zaufanie. Z całej swojej supermocy będę starała się przekonać elblążan i nie tylko, że warto spędzać czas z książką.

Pragnę też jeszcze raz pogratulować wszystkim laureatom Elbląskich Nagród Kulturalnych.

Ależ radość!

11 komentarzy:

 1. Brawo piątka :) w ramach moich skromnych możliwości mogę być twoim "sidekickiem" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromne gratulacje...i powodzenia. Widać, że to kochasz i robisz z wielką pasją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję sukcesu! Tak trzymać :)
  PS: przypominasz mi jakąś aktorkę, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   PS: Mam nadzieję, że grała w filmie o książkach albo przynajmniej jakieś ekranizacji ;)

   Usuń
 4. Wow, jestem pod wrażeniem. To na pewno wielka motywacja dla Ciebie i dowód na to, że można. Życzę Ci samych sukcesów Kochana! Tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. I nie zapominaj, że to Ty jesteś moją idolką ;P

   Usuń
 5. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń