Odznaki Promotorki Czytelnictwa. Nagrody za reklamy książek i kampanie czytelnicze

Może tego nie wiesz, ale kiedyś prowadziłam też innego bloga. Jeszcze wisi w przestworzach internetu, bo nie mam serca go usunąć i ciągle wierzę, że kiedyś do niego wrócę. Bo oprócz książek jest coś jeszcze, co bardzo, ale to bardzo mnie kręci. Reklama, kampanie marketingowe, promocja (nie tylko) czytelnictwa.

Uwaga, właśnie podaję dwa istotne fakty o mnie:

1) Mam w domu telewizor
2) Nie zmieniam kanału, gdy zaczynają się reklamy

Jestem zdeklarowanym reklamożercą i garść moich opinii o niektórych z nich możecie poczytać na wspomnianym, zawieszonym blogu Targetowa, a pojedyncze posty tutaj.

Bardzo ucieszyło mnie, kiedy zobaczyłam Szczepana Twardocha w reklamie płatności mobilnej, gratulowałam Katarzynie Bondzie, że wzięła udział w kampanii firmy kosmetycznej. Cieszy mnie gdy widzę książki na bilbordach, plakatach w komunikacji miejskiej. Podziwiam działania wydawnictw, autorów, instytucji. Ba! Mam nawet taki rozdział w magisterce ;) Uwielbiam kreować promocje książek i czytania oraz je oglądać.

Teraz chcę je nagradzać. Za dobrą robotę.Dlatego wymyśliłam Odznaki Promotorki Czytelnictwa, czyli nagrody przyznawane tym firmom, instytucjom i osobom, które dobrze to robią. Jedno z takich działań właściwie zainicjowało tę akcję. Zobaczyłam coś na Facebooku i doznałam efektu wow. Niebawem powiem o tym więcej, a informacja o tym, które działanie było moją muzą z pewnością zostanie upubliczniona :)

Prace nad nagrodą trwają. Oczywiście nie zrobię tego sama. Trwają rozmowy z (potencjalnymi) jurorami oraz przygotowywanie projektu Odznaki też. A już niebawem ruszą zgłoszenia, w których każdy będzie mógł przesłać reklamę, kampanię promującą czytelnictwo lub książkę jako produkt. Do czego zachęcam już dziś. Odznaki będą przyznawane w trzech kategoriach, które przedstawię w momencie ogłaszania naboru. Pierwsze Odznaki przyznamy za działania w 2018 roku co oznacza, że ogłosimy je i wręczymy już w 2019. Wszystkie terminy i szczegóły będę sukcesywnie podawać. Na razie proszę o trzymanie kciuków.

Póki co, chciałam serdecznie podziękować Członkom mojej grupy na Facebooku Zarażamy czytaniem – to tam zadawałam pierwsze pytania, rozwiewałam wątpliwości. Dziękuję. Wam też się należy nagroda.

5 komentarzy:

 1. Hah. Nie mam w domu telewizora, ale gdy odwiedzam rodziców najbardziej w TV ciekawią mnie reklamy <3 Powodzenia w tworzeniu nagrody :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie zmieniam, bojestem za leniwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł, gratuluję wyobraźni:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł, fajnie że takie odznaki powstaną

  OdpowiedzUsuń