Pracowity październik, czyli spotkania, spotkania i jeszcze raz spotkania

W październiku w wirtualnej części mojego świata, było mnie mniej. Bynajmniej nie z lenistwa. To wszystko dlatego, że w realu się działo. Tegoroczna jesień jest dla mnie bardzo pracowita. I wcale się nie żalę, proszę jedynie o wyrozumiałość, bo w październiku raczej zaglądałam tu niż byłam. Za to w listopadzie nadrabiam i piszę jak szalona.

Więc teraz krótkie podsumowanie z mini relacjami:

W październiku prowadziłam trzy spotkania, które poniższej krótko omówię. Poza tym, zdarza mi się też prowadzić warsztaty (literackie, dziennikarskie, z social mediów) i takie prowadziłam dla grupy seniorów z Elbląga. W październiku spotykałam się z nimi dwa razy, 6 i 13.

Katarzyna Bonda na bis


I właśnie tego szczęśliwego trzynastego października prosto z warsztatów w Elblągu pędziłam pociągiem na spotkanie z Katarzyną Bondą w Rumi :) Taka powtórka z rozrywki. Pierwsze spotkanie z pisarką poprowadziłam 18 września, w Bibliotece Gdynia, czyli w pracy. Miesiąc później Pani Katarzyna znów odwiedziła Pomorze - w ramach Afery Kryminalnej. Odwiedziła Bibliotekę Manhattan w Gdańsku i Stację Kultura w Rumi.

Gdy dowiedziałam się, że będę miała okazję znowu porozmawiać z autorką zrobiłam sobie TEN kubek.

Jak każdy książkoholik uwielbiam książkowe gadżety. Na przykład kubki z cytatami pisarzy... Pani Katarzyna ma w zwyczaju zamieszczanie krótkich relacji ze swoich spotkań na Facebooku. Pisze jak było, dziękuje organizatorom i czytelnikom. I w relacji z naszego spotkania skierowała kilka miłych słów do mnie (!) oraz poleciła czytanie mojego bloga.

Nie mogłam się powstrzymać i musiałam zafundować sobie taki kubek z TAKIM cytatem!

Drugi kubek, z moim logo, zrobiłam dla Autorki i wręczyłam jej podczas kolejnego spotkania w Rumii. Oba bardzo spodobały się pisarce i jak coś, to mam zgodę na masową produkcję tego z cytatem.

Tyle wtrąceń, a jeśli chodzi o samo spotkanie to udało mi się zadać te pytania, których nie zdążałam  w Gdyni -  o serial "Opowiem ci o zbrodni" - był wtedy tuż przed premierą i o wystąpienie pani Katarzyny w reklamie podkładu Max Factor, bardzo ciekawej kampanii, w której wzięły udział nie modelki, ale 11 wybranych kobiet z różnych krajów, kobiet silnych, pewnych własnej wartości. Autorka podziękowała za pytanie, publiczność pogratulowała jej udziału oklaskami, a ja cieszę się, że kolejna osoba z pisarskiego światka po Szczepanie Twardochu pojawiła się w reklamie.

Książka -  z salonów o internetu


W między czasie w Bibliotece Gdynia odbywał się projekt Książka z salonów o internetu - cykl spotkań z książkowymi blogerami i vlogereami.

Jako pierwsze przyjechały Sylwia Chutnik i Karolina Sulej z Barłogu Literackiego, które w bibliotecznym barłogu opowiadały o inspirujących ich książkach. Relacja wideo  z tego do obejrzenia na Fan page Biblioteki Gdynia.
Dwa kolejne wydarzenia z cyklu miałam przyjemność poprowadzić.

11 października odbyło się spotkanie pt. Literatura okiem Czytu Czytu i Bookreviews by Anita - czyli osób prowadzący vloga i podcast.
Dziewczyny były świetnym kontrastem, Anita spontaniczna i pełna energii gaduła, Marta -

Zobacz relację live z tego spotkaniaKolejna była dyskusja Książka, Instagram i hashtagi, w której wzięło udział aż pięć osób: Malgorzata Halber, Kaja Kowalewska, Zwierz popkulturalny, Szymon Holcman z Kultury Gniewu oraz specjalistka ds. social mediów – Justyna Łukasik - Russek.

Zaczęliśmy od początku, czyli od tego skąd u nich wzięło się zainteresowanie światem książek i poruszając mnóstwo wątków o książce w mediach społecznościowych nawet udało się na koniec dojść do tego instagrama ;)

Relacja do zobaczenia tutaj

W ramach tego cyklu poprowadziłam też spotkanie z Marcinem Okoniewskim, autorem vloga Okoń w sieci. Ale to było już w listopadzie, więc będzie w listopadowym podsumowaniu ;)

A swój bardzo aktywny październik zakończyłam co prawda nie Halloween, ale też dość ciekawym świętem - moimi urodzinami. I taki dostałam prezent od koleżanek z pracy. Prawda, że najlepszy na świecie?


5 komentarzy:

  1. Ale doborowe towarzystwo! A Kasia Bonda moja faworyta ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję organizacji spotkań! Naprawdę miałaś ręce pełne roboty! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Faktycznie sporo tego się działo :) A prezent pierwsza klasa!

    OdpowiedzUsuń