Bajki sercem przeczytane

Zielona mięciutka trawka, kolorowanki, trochę zabawek i oczywiście DZIECI!  Czerwcowa Elbląska Scena Literacka za nami. Autorzy (a właściwie ich część) bajek i opowiadań dla maluchów, których teksty znajdą się w książce "Bajki Sercem Pisane" zaprezentowali swoje utwory tej wyjątkowej publiczności na Małej Scenie elbląskiego teatru.

Przypomnę, książka powstaje z inicjatywy Fundacja Szkoła Otwartych Serc z Malborka, pojawi się jesienią, a  dochód z jej sprzedaży zasili konto Fundacji i zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację dzieci. (Pisałam o niej TUTAJ).

Choć jeszcze fizycznie jej nie ma, uchylono już rąbka tajemnicy i tak słuchacze poznali historię m.in o Księżycu, który czuł się niepotrzebny, o pewnym guziku z dwoma dziurkami, o Natalce i jej tajemniczych koralikach, o wyjątkowych dzieciach, dla których napisano książkę, o Kasi, która przekonała się, że warto wierzyć w siebie i spełniać marzenia. No i o świetliku też :)

W gotowej książce znajdą się bajki, baśnie i opowiadania  Kamili Łyłki-Kosińskiej, Dominiki Lewickiej-Klucznik, Izabeli Chojnackiej-Skibickiej, Anny Peplińskiej, Kamy Trojak, Małgorzaty Jędrzejewskiej, Wojciecha Walczaka, Violetty Jankowiak, Krzysztofa Łaszuka, Marka Stokowskiego, Macieja Wąsika i moja też ;). Okładkę dla Fundacji Szkoła Otwartych Serc zaprojektował pochodzący z Elbląga architekt, artysta o wielkim sercu - Piotr Gorczyczewski.
 


Oczywiście dam znać, gdy publikacja ujrzy światło dzienne. A póki co troszkę zdjęć. Takich ładniejszych... Od Kamy Trojak:
...i kilka moich, z komóreczki ;)


Bajki, zielona trawka, relaks

Moja Łusia skupiona - słucha i rysuje
A to świetlik do mojej bajki, narysowany przez Janka

Łucja na scenie. Parcie na szkło po mamusi ;)3 komentarze:

 1. Super. Czekam na publikacje książki.... A zabawa i pomysl rewelacyjne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne spotkanie i szczytny cel wydania książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jest właśnie najpiękniejsze, od razu wena się pojawiła :) Już nie mogę się doczekać, kiedy się ukaże :)
   /Pozdrawiam,
   Szufladopółka

   Usuń