I ja napisałam bajkę... sercem. Zapraszam na kolejną Elbląską Scenę Literacką.


Pamiętacie Izę Chojnacką - Skibicką? Tę od Zupy z pokrzyw? Zapytała kiedyś Alternatywnych czy podejmiemy się napisania bajki, opowiadania dla dzieci, bowiem znana jej skądinąd Fundacja Szkoła Otwartych Serc z Malborka, po raz kolejny postanowiła wydać książkę dla dzieci i potrzebuje kolejnych autorów. Zgłosiłam się od razu, uznając że pisanie dla dzieci będzie nie lada wyzwaniem. I było. Skoro to dla dzieci, zapytałam mojej Łucji, o czym ma być bajka. Przekonana, że opowie coś w stylu o księżniczkach, wróżkach, ewentualnie kucykach, delikatnie zamarłam słysząc:

- O świetliku!
-???

Ale słowo się rzekło. Zresztą, o księżniczkach pewnie było powiedziane już wszystko. A więc napisałam, wysłałam i razem z innymi autorami mam zamiar przeczytać ją w najbliższy piątek podczas Elbląskiej Sceny Literackiej.
Wszystkich zapraszam serdecznie na Małą Scenę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na godzinę 17.00. Bierzcie pociechy, rodzinę, sąsiadów i znajomych, z dziećmi oczywiście.
To tyle prywaty, poniżej cała informacja prasowa :)

Tuż przed wakacjami Elbląska Scena Literacka zaprasza małych, tych trochę większych i oczywiście dorosłych. Czerwcowe spotkanie będzie bajkowe, bajeczne, refleksyjne i zabawne.

Sam pomysł spotkania narodził się z inicjatywy Fundacji Szkoła Otwartych Serc z Malborka, która po raz kolejny postanowiła wydać książkę dla dzieci. I tak po tomikach "Dobrych myśli na zły dzień", w których ludzie znani i mniej znani, przyjaciele i darczyńcy Fundacji dzielili się swoimi optymistycznymi aforyzmami, wierszami czy piosenkami, przyszedł czas na "Sercem pisane dla dzieci....". Celem wydania baśni, bajek i opowiadań jest głębokie przekonanie, że pięknym tekstem jesteśmy w stanie nie tylko zachęcić dzieci do czytania, ale sprawić, że uwierzą w dobry świat, odzyskają nadzieję na lepsze jutro, odetchną od cierpienia czy samotności... Sam fakt, że inni ludzie dla nich właśnie coś stworzyli, napisali, poświęcili swój czas, ofiarowali umiejętności - jest wielkim szczęściem i wyróżnieniem.
W książce znajdą się bajki, baśnie opowiadania Zuzanny Gajewskiej, Kamili Łyłki-Kosińskiej, Dominiki Lewickiej-Klucznik, Izabeli Chojnackiej-Skibickiej, Anny Peplińskiej, Kamy Trojak, Małgorzaty Jędrzejewskiej, Wojciecha Walczaka, Violetty Jankowiak, Krzysztofa Łaszuka, Marka Stokowskiego, Macieja Wąsika. Okładkę dla Fundacji Szkoła Otwartych Serc zaprojektował pochodzący z Elbląga architekt, artysta o wielkim sercu- Piotr Gorczyczewski.

Dochód ze sprzedaży zasili konto Fundacji i zostanie przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację naszych maluchów.

Spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Alternatywni oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu będzie okazją do wysłuchania autorskich tekstów dla dzieci z równie ważnym przesłaniem dla dorosłych. I choć książki fizycznie jeszcze z nami nie będzie, to liczymy na obecność większości autorów i przede wszystkim na Waszą uwagę.

Elbląska Scena Literacka "Sercem pisane dla dzieci...." 19 czerwca o godzinie 17.00 na Małej Scenie Teatru. Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie w godzinach 8-16 pod numerem 55/641-97-00 wew. 284.


Projekt "Elbląska Scena Literacka. Sezon 16" jest realizowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg w porozumieniu z Teatrem im. Aleksandra Sewruka z Elblągu.
         

2 komentarze:

  1. Gratuluje sukcesu! Nie jedna osoba marzy o wydaniu wlasnej ksiazki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

    OdpowiedzUsuń