#Klasyka Dla Smyka, czyli książki dla Domów Dziecka

Po raz kolejny Socjopatka zaprosiła mnie do akcji promującej czytelnictwo i po raz kolejny nie mogłam jej odmówić ;) Tym bardziej, że cel jest naprawdę szczytny - akcja charytatywna na rzecz Domów Dziecka. Do placówki, którą wskażesz mogą trafić książki! Ale po kolei. 

Wspomniana Socjopatka.pl, czyli Dagmara Sobczak i Radosław Gabinek z bloga osinskipoludzku.blogspot.com wystartowali z akcją #Klasyka dla smyka, której celem jest szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z domów dziecka. A żeby tym młodym ludziom ułatwić dostęp do książek w ramach inicjatywy organizowana jest zbiórka książek dla placówek. Dziś pełną parą rusza pierwsza, lutowa edycja (kolejne odbędą się w marcu i kwietniu), więc jest duża szansa, że jeszcze natknięcie się na informację o niej w sieci.Do udziału w przedsięwzięciu Organizatorzy zaprosili blogerów (Ambasadorów Akcji), których zadaniem jest między innymi puszczenie informacji w świat. A więc - spełniam tę powinność, bo jak już wspomniałam na zaproszenie zareagowałam bardziej niż entuzjastycznie (dziękuję Dagmara ;) ). 

Natomiast reszta to już jest zadanie dla Was. Wskażcie w komentarzu pod tym postem Dom Dziecka, do którego Waszym zdaniem powinny trafić książki. Macie czas do 27 lutego, po tym czasie organizatorzy wybiorą tę placówkę lub placówki, które otrzymają pakiet książek. Swoje propozycje możecie też zgłaszać na blogach innych Ambasadorów Akcji oraz oczywiście Organizatorów.

A jest co rozdawać w lutym. Zobaczcie, co udało już się zebrać i o jakie książkowe skarby dla Domu Dziecka (na przykład z waszych miast) możecie powalczyć:

Pakiet nr 1 

Przekazany przez Karolina Mos z bloga www.naszebabelkowo.pl


 Pakiet nr 2

Zbiórka zorganizowana przez Magdalena Erbel na facebookowej grupie "Przeczytaj i Podaj dalej": https://www.facebook.com/groups/1186904907995677/?fref=ts
Madzia prowadzi bloga www.savethemagicmoments.pl 
Pakiet nr 3

Książki za pieniądze od anonimowego sponsora, którego pozyskała dla nas Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl. I to właśnie Kasia wybrała te wspaniałe pozycje ze zdjęciaPakiet nr 4 

Pozycje od Asia Maja z bloga www.mynaswoim.plPakiet nr 5

Skompletowany przez organizatora, Radka, z książek przekazanych przez darczyńców
Magdalena Jurczyk ufundowała zestaw Alfreda Szklarskiego, Mariusz Grubiński  "Małego Księcia", Agnieszka Banasik z Bocian drogę zgubił podarowała  "Opowieści z Narnii", Kamila A. Paszelke z Psychomologia również "Opowieści z Narnii" (je dołączymy do marcowego pakietu, bo tu się dublują ) i "Karolcie", Zafascynowana życiem ufundowała "Sposób na Alcybiadesa", ' Dzieci z Bullerbyn " i "Most do Terabithi", Anna Chomiak z Nieidealnaanna -14 bajek, legend, wierszy, w tym choćby wspaniały La Fontaine, a sam Radek dorzucił "Trzech muszkieterów"Pakiet nr 6

Książki od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które pozyskała Małgorzata Śmiechowicz z bloga www.matczynefanaberie.pl A tak wygląda projekt papeterii, na której organizatorzy napiszą list dołączony do książek.

Nie byłabym superbohaterką, gdybym nie zaproponowała czegoś od siebie. Otóż, jeśli w którejkolwiek edycji książki trafią do placówki z Elbląga lub Trójmiasta polecę tam ;), by poczytać obdarowanym podopiecznym.

Do akcji można dołączyć w każdej chwili. Organizatorzy zapraszają do udziału blogerów chcących promować inicjatywę, a także wszystkich tych, którzy chcieliby przekazać książki z gatunku literatury dla dzieci i młodzieży na rzecz akcji: wydawnictwa, autorów, księgarnie, sponsorów, osoby prywatne. Wszelkie pytania ślijcie na socjopatka@socjopatka.pl.
Zapraszamy też do wydarzenia na Facebooku - KLIK.

Więc? Gdzie waszym zdaniem powinny trafić książki?8 komentarzy:

 1. Cudowna z Ciebie superwomen! <3

  Cieszę się, że mam taki wpływ na Ciebie i nie potrafisz mi odmówić – hehe. ;)

  Mam nadzieję, że zostanie zgłoszony jakiś Dom w Twojej okolicy, bo chciałabym abyś zadziałała! Jak nie, to ja zgłoszę! Zresztą Ty też możesz zgłosić! <3

  Dziękuję, że jesteś! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dom małego dziecka w Kłodzku! Zapisuje sobie twoj post bo z checia wespre akcje ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. cudowna akcja :D I choc troche słonka dla dzieciaków :D

  OdpowiedzUsuń