Poleć mi książkę - wyniki konkursu

Oto nadeszła ta chwila - wyniki konkursu "Poleć mi książkę". Bardzo dziękuję wam za udział i wszystkie propozycje, naprawdę było w czym wybierać. Polecaliście mi książki z różnych gatunków, autorów polskich i zagranicznych. Niektóre znałam z recenzji na innych blogach, o innych słyszałam po raz pierwszy, ale uwaga - żadnej z wymieniowych przez was książek wcześniej nie czytałam. Żadnej. To wam się udało! I myślę, że ostatecznie sięgnę po więcej niż jedną. Była jednak taka odpowiedź, która sprawiła, że serce zabiło mi mocniej - i nie jest to metafora.Poczułam, że książka, po którą muszę sięgnąć to:

"Cień Wiatru" Carlosa Ruiza Zafóna 

Zwycięzcą jest więc Anna z bloga Szkole inspiracje. 

Przekonała mnie taką argumentacją:

"Pewien chłopiec musi wybrać spośród setek tysięcy tomów tylko jedną książkę. Wybrana powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa, daje początek niezwykłym i niebezpiecznym przygodom. Wszystko w klimatach starej Barcelony. Nie jest to bynajmniej opowieść dla dzieci, bo opowiada o namiętnościach i tragicznych miłościach. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza"


Trudno, żebym nie słyszała o Zafonie, tytuł książki też nie jest mi obcy, ale dacie wiarę, że nie miałam pojęcia o fabule? Ostatnio zachwycałam się tak bardzo "Książką, której nie ma" (recenzja - klik), a tu wyczuwam podobne klimaty więc muszę przeczytać także to dzieło.

Aniu dziękuję i gratuluję. Odezwij się do mnie na szufladopolka@gmail.com w sprawie nagrody. Tym razem to ja chciałabym sprawić ci książkową niespodziankę. Pozostającą w kręgu Twoich zainteresowań, oczywiście ;)

Jeszcze raz dziękuję też pozostałym uczestnikom.

PS: Myślicie, że to dobry wybór?

4 komentarze:

  1. Bardzo dobry. Uwielbiam tę książkę! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobry wybór ! Miłego czytania...

    OdpowiedzUsuń
  3. Ojej! Bardzo się cieszę, że akurat moja recenzja Cie zaciekawiła. Ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie, mam więc nadzieję, że to dobry wybór. :)

    OdpowiedzUsuń