O czym się nie mówi - wyniki konkursu!

Mam dla Was wyniki konkursu, w którym do wygrania była książka Izabeli Chojnackiej "O czym się nie mówi". Fakt, konkurs trochę się przedłużył, ale zależało by utrudnić zadanie komisji, to jest autorce i sobie samej w wybieraniu najciekawszej odpowiedzi. Termin miął wraz z długim weekendem majowym, teraz czas na ogłoszenie wyników.

Przypomnę jeszcze zadanie konkursowe, które brzmiało tak:

O czym Waszym zdaniem się nie mówi (a powinno) lub mówi za mało w kwestiach związanych z nastolatkami? Na co powinni zwracać większą uwagę rodzice, nauczyciele, może media? Co was gryzie, zastanawia, martwi? Powiedzcie mi to, o czym się nie mówi.
Książkę z osobliwą ;) dedykacją autorki otrzyma Akary za odpowiedź:

"jestem już zdecydowanie podstarzałą nastolatką, ale właśnie z perspektywy wielu lat później mam refleksję. warto w ogóle rozmawiać, o czymkolwiek, o życiu, o codzienności, zadawać pytania, czasem podpuszczać, prowokować ale wywoływać interakcję. najbardziej cenna jest spontaniczna rozmowa i poczucie, że będzie się wysłuchanym i akceptowanym nadal pomimo poglądów, które być może nie są poprawne. a to co chciałabym usłyszeć od dorosłych jako nastolatka, to rada, by nie spieszyć się z dorosłością, tylko czerpać garściami z młodości doświadczenia wszelkie i szukać swojej drogi w życiu próbując i smakując z różnych talerzyków, bo potem jakoś dziwnie robi się za późno :) "
Akary gratuluję i czekam na wiadomość z adresem. Wszystkim dziękuję za udział.

1 komentarz: