Miejsce z książką #1: Biblioteka Śródmieście w Gdyni

Wreszcie! Ruszyłam z planowanym od niemal roku cyklem. Marzył mi się odkąd zwiedziłam kawoksięgarnie Tajne Komplety we Wrocławiu (czerwiec 2018). Dlaczego tyle to zajęło?


Przede wszystkim chciałam, żeby miał formę wideo, więc najpierw musiałam uruchomić kanał. Ten istnieje od niedawna i póki co zdominowały go Promotorki Juniorki. Jak już trochę wkręciłam w to jutobowanie ;) nadszedł ten moment, ale na pierwszy odcinek chciałam mieć coś ekstra. No i mam.

Nową Bibliotekę Śródmieście w Gdyni.To nie jest biblioteka. To jest raj! Powinien trafić tam każdy książkoholik. 16 tysięcy zbiorów, w tym książki, audiobooki filmy, gry planszowy i płyty winylowe. Przestrzeń podzielona na strefy. I bajery takie jak self-check i książkomat. Po prostu miejsce z książką jak się patrzy. Zresztą, sami zobaczcie.

Uwaga, materiał zawiera lokowanie pracodawcy ;)17 komentarzy:

 1. Pamiętam biblioteki z czasów szkolnych. Nie spędzaliśmy tam niestety czasu, bo formuła tych miejsc nie zachęcała do tego. To fajnie, że z czasem tak korzystnie się zmieniło podejście do organizacji takich miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje kochane miasto, moja ulubiona biblioteka :) A może wspólny warsztat uczący życia niespiesznego dla Gdynian zorganizujemy?

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ogromme biblioteki, czuję się tam jak w faktycznym raju. Chyba następną wycieczkę zorganizuję do Gdynii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe miejsce! Zakochałam się <3 Ma wszystko co nowoczesna i bliskaczytelnikowi biblioteka potrzebuje! Marzę o takiej w moim mieście

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny zamysł, oby tak właśnie wyglądały miejsca z książką w całym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 6. 16 000 zbiorów?! Aż sama muszę to sprawdzić! Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne miejsce i kolejny powód, żeby przeprowadzić się do Gdyni:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie! Rewelacja <3 U nas w Krakowie jest, ale w porównaniu do gdyńskiej, to bardzo skromna ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego ta Gdynia tak daleko od Poznania.. :(
  Miejsce idealne <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja w takich ogromnych bibliotekach przepadam na kilkanaście godzin :) Uwielbiam takie miejsca z duszą i charakterem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kawa zdecydowanie do mnie przemawia! ;) Ale już tak zupełnie poważnie - fajnie, że szuka się ciekawszych form "serwowania" biblioteki, a nie uznaje, że ludzie już książek nie czytają i trzeba wszystkie pozamykać ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przy okazji odwiedzenia Gdyni na pewno wybiorę się do tej biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie, że biblioteki (przynajmniej niektóre) idą z duchem czasu. W końcu jakoś trzeba przyciągnąć przyszłych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Rzeczywiście jest to raj! Jak będę w Gdyni i, to odwiedzę to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Rzeczywiście niesamowita jest ta biblioteka! <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Coś dla mnie! Od kilku dni myślę, aby powrócić do wypożyczania książek z biblioteki Jestem z Gdyni, więc na pewno skorzystam ze zbiorów opisywanej przez Ciebie biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Najsmutniejsze w bibliotekach w Polsce jest to, że większość zamiast być przytulnym miejscem do spędzania czasu i czytania jest po prostu miejscem, do którego się przychodzi i wychodzi..

  OdpowiedzUsuń