Promotorki Juniorki #6: Masło śpi

Jakiś czas temu na fan page Blog ojciec trafiłam na taki post: "Wydaje mi się to niesprawiedliwe, że ludzie, którzy chcą iść spać, muszą najpierw położyć spać ludzi, którzy nie chcą iść spać". Naturalnie, poczułam, że to o mnie... Udostępniłam otrzymując lajki (czytaj: zrozumie) znajomych  mi rodziców. Oni wiedzą, że usypianie dzieci może zamienić się w koszmar.

Oczywiście każde dziecko jest inne i co dom, to zwyczaj i sposób. My, wiadomo, lubimy czytać na dobranoc, ale Promotorki Juniorki wcale nie mają ochoty na lekturę przed snem codziennie, a ja na pewno nie będę uprawiać książkowego terroru. Nie chcą, to nie. Niemniej, oczywiście robimy to możliwie najczęściej, a jak już czytamy to dziewczyny się pięknie zapadają w sen. Raj.

Ale bywa ciężko. Szczególnie Oliwii, która po leżakowaniu w przedszkolu wieczorem ma więcej energii niż my z mężem i Łucją razem wzięci.

Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że nie mamy w domu żadnej książeczki ułatwiającej zasypianie. Dlatego, kiedy na Gdańskich Targach Książki w moje ręce wpadło "Masło śpi", a właściwie wypatrzyła je Łucja, wiedziałam że trafi do naszej biblioteczki.
 Masło śpi, śpij i Ty...

W "Masło śpi" Tinny Oziewicz wszystko dokoła idzie spać. I masło w maselniczce i sól w solniczce. Pralka, kredki, parasole w szafie. Dosłownie wszystko. Po to, by na końcu do snu ułożyło się dziecko.

Książka jest wydana przepięknie. Cudowne ilustracje Agaty Królak i interaktywne okienka, pozwalające zajrzeć do wnętrza pralki, otworzyć szafę czy okno  sprawiają, że maluch się zaciekawi i jeszcze w łóżku może się bawić jednocześnie się wyciszając. Treść są krótkie i rymowane, czytane półszeptem idealnie wprowadzały senną atmosferę ;)

Oliwia jest książeczką zachwycona. Po pierwszej lekturze położyła spać wszystkie zabawki w pokoju, innym razem także plastelinę i kartki, a raz powiedziała, że nie będziemy czytać, bo książka "Masło śpi.".. musi iść spać i zasnęła bez czytania!

Masło śpi, czyli Promotorki Juniorki na You Tube


Ale co ja się będę rozpisywać, najlepiej, poznajcie zdanie Promotorek Juniorek. To pierwszy filmik, w którym dziewczynki właściwe występują same. Zapraszam do oglądania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz