Patronat Promotorki: Artystyczna Jednodniówka vol. 1

Już niedługo artystyczno-literackie wydarzenie, które z radością objęłam patronatem, bo wiem, że jak za organizację zabiera się Dominika Lewicka-Kluczni, to będzie się działo :)

I dlatego mam dla Was od niej zaproszenie. Elbląg i okolice - bądźcie tam koniecznie!


Sierpień to idealny miesiąc na urlop, spotkanie ze znajomymi oraz oczywiście korzystanie z licznych propozycji kulturalnych, jakie przygotowały instytucje oraz organizacje pozarządowe. W szeregu różnych ofert każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, dzieci, dla rodziny.

Tych, którzy cenią słowo, zapraszam 7 sierpnia 2021 roku do siedziby Stowarzyszenia Elbląg Europa przy ulicy Warszawskiej 55. Przez cały dzień odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia. Od rana będzie działać Szkicologia oraz Jednodniówka Artystyczna. Można skorzystać z warsztatów literackich prowadzonych przez Barbarę Piórkowską. Zapraszam też na spotkanie autorskie z tą gdańską poetką, pisarką, animatorką. Wieczorem ogłosimy wyniki Turnieju Jednego Wiersza o drobne, a nagrodzone i zauważone teksty staną się kanwą spektaklu poetyckiego przygotowanego przez Zbigniewa Martuszewskiego. Wisienką na torcie będzie recital. Piosenek Osieckiej czy Jonasza Kofty, Wojtka Młynarskiego oraz utworów z repertuaru Ewy Błaszczyk, Sławy Przybylskiej będziemy mogli posłuchać w wykonaniu Julii Bączkiewicz, której akompaniować będzie Wojtek Madajski.
Liczymy na dobrą pogodę, twórcze wrażenia oraz Twoją obecność.

Projekt Jednodniówki Artystyczne jest realizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg. Partnerami wydarzenia są W55-Miejsce ze smakiem i Biblioteka Elbląska. Patronatu Medialnego udzieliła Promotorka Czytelnictwa/Zuzanna Gajewska.

Program Jednodniówki Artystycznej – Elbląg, ul. Warszawska 55

7 sierpnia 2021

14.00 – Świat jest inspiracją – warsztaty literackie – Barbara Piórkowska

17.00 – „Kraboszki" i co dalej? - spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską

19.00 – Spektakl poetycki i prezentacja nagrodzonych wierszy w Turnieju Jednego Wiersza o drobne - Zbigniew Martuszewski

20.00 – Recital z dobrym tekstem – Julia Zulema Bączkiewicz & Wojtek Madajski

Szczegóły tutaj

Dominika Lewicka-Klucznik/Pogotowie W@rsztatowe 

1 komentarz:

  1. Od siebie polecam serdecznie George Orwell "Folwark zwierzęcy"!
    Bo to krótka powiastka, ot - bajka dla dziecka... A w istocie metafora dyktatury. Jeżeli istnieje zestaw lektur obowiązkowych, to jest mój typ numer jeden.

    Chętnie też poczytam nowe polecane książki na jesień

    OdpowiedzUsuń