Biblioteczne podwórko #2 - Koziołek Matołek w Parku Kajki

Jak pewnie zauważyliście, kiedy tylko pojawia się okazja, zabieram swoje dzieci do książkowego świata. Nie tylko poprzez czytanie książek w domu. Wszelkiego rodzaju wydarzenia czytelnicze - jak głośne czytanie, kiermasze książki, spotkania autorskie czy warsztaty literackie zorganizowane główne dla najmłodszych lub wzbogacone atrakcjami dla nich - nie odbywają się bez naszego udziału ;)

Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas drugiej odsłony Bibliotecznego Podwórka, cyklu spotkań dla dzieci i rodziców organizowanego przez Bibliotekę Elbląską. Tym razem dzieci mogły zapoznać się z przygodami Koziołka Matołka, który wędrując do Pacanowa odwiedził Elbląg. Z młodymi Czytelnikami spotkał się w sobotę, 23 lipca w Parku Kajki.


Po kukiełkowym przedstawieniu w wykonaniu teatru objazdowego Vaśka z Torunia był czas na zabawy sportowe i artystyczne. W drodze wyjątku (bo nie mieliśmy akurat słodyczowego dnia) pozwoliłam nawet Łucji zjeść lizaka, którego dostała od Pań. Tak, uległam marketingowym sztuczkom. Gdyby nie to piękne opakowanie, byłabym bardziej konsekwentna ;)
Łucja Stwór: Czytaj książki, bo jak nie to Cię zjem!
Czego, jak czego, ale zdolności plastycznych, to Łucja nie odziedziczyła po mamie. Ja po prostu takowych nie posiadam. A ona, owszem.Oliwcia: Możecie, mi nie przeszkadzać? Ja tu czytam! ;)

Moje Szkraby jak zwykle zadowolone. Kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznego Podwórka 13 sierpnia w  Parku Traugutta w Elblągu. Jeśli będziemy w domu, skorzystamy na pewno ;)

PS: Spróbuję zdobyć więcej zdjęć od pań z Biblioteki Elbląskiej, które zachwycone postawą czytelniczą Oliwii ;) zrobiły jej niemal sesję zdjęciową.

3 komentarze: