Lubię czytać. Innym.

Lubię to. Uwielbiam nawet. Uczestniczenie, a jeszcze bardziej prowadzenie/organizacja wszelkiej maści wydarzeń związanych z promocją czytelnictwa sprawia mi ogromną frajdę. Spotkania autorskie, warsztaty albo takie impreza jak piątkowy (08.07) Open Mic. 

W ramach elbląskiego Lata w Formie na letnią scenę znowu weszli Alternatywni. Tym razem zapraszając na nią wszystkich tych, którzy chcieli poczytać coś swojego lub książkę ulubionego autora. Najpierw z otwartego mikrofonu skorzystali najmłodsi i, jak się okazało, najodważniejsi czytelnicy. Dzieci chętnie wchodziły na scenę, by czytać zgromadzonej publiczności lub słuchać innych. Dorośli poprzestali na słuchaniu, ale ich reakcje wskazywały, że czytane książki robiły na ich wrażenie. Do gustu słuchaczom przypadł również fragment przygotowany przeze mnie. Przyniosłam książkę, którą skończyłam czytać dzień wcześniej, i która zrobiła na mnie wrażenie (spodziewajcie się więc lada dzień recenzji), była to... "Książka, której nie ma" Santiago Pejarez.

W każdym razie muszę powiedzieć, że dzieciaki spontanicznie wchodzące na scenę, i ci starsi słuchający z zaciekawieniem zrobili mi weekend :) 
Przygotujcie więc się na więcej czytelniczo-literackich imprez z moim udziałem, przynajmniej w Elblągu. No, właśnie!  Przypominam, że już we wrześniu Stowarzyszenie Alternatywni zaprasza na Festiwal Literatury Wielorzecze. 
Przypominam też, że możecie wesprzeć nasz projekt na Wspieram Kulturę -KLIK.

Pa, I czytajcie sobie i innym.

Fotografie pochodzą z Info Elbląg - więcej zdjęć i relacja portalu TUTAJ - KLIK7 komentarzy:

 1. Wspaniała akcja :) w dzieciach należy od najmłodszych lat zaszczepiać miłość do książek, chyba nie ma nic równie wspaniałego jak świat fantazji i wyobraźni rozwijanych własnie poprzez czytanie książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super akcja! Warto promować czytanie oraz czytać sobie i innym :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Każda akcja promująca czytelnictwo jest cenna :) Ja też lubię czytać innym, daje mi to dużo radości. Od podstawówki to ja zawsze czytałam wszystkim na środku klasy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To kiedy jest planowana powtórka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę Czytalski, że będziesz miał okazję poczytać innym podczas Wielorzecza, które już 23-25 września ;)

   Usuń
 5. Ciekawa akcja, podejście do czytania kształtuje się dość wcześnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dobrze, że są takie akcje. Dzięki nim nasze rosnące młode pokolenia nie zapomną jak się trzyma prawdziwą książkę w ręku ;)

  OdpowiedzUsuń