Każdy może zostać Superbohaterem - czytelnicze spotkanie w Elblągu

W ramach akcji "Woluminy. Głos książki" zaprosiłam dzieci i rodziców z Elbląga na czytelnicze warsztaty na powietrzu. Odbyły się na Przystanku Starówka jako część "Lata w formie", wakacyjnej oferty dla elblążan, przygotowanej przez Miasto Elbląg. I co tam się działo?

Obowiązkowo przymierzanie peleryn i rysowanie superbohaterów. Koniecznie podkreślenie korzyści płynących z czytania i magicznej mocy bajek terapeutycznych. I chociaż nie były to "typowe" warsztaty, (bez prezentacji i notowania ;)), a wiatr momentami płatał nam file zwiewając ze stolików książki, myślę, że wydarzyło się tam to, co najistotniejsze...

Bo najpiękniejsze były książkowe pogaduchy: z ludźmi, którzy akurat przechodzili, z rodzicami czytającymi dzieciom i zarażającymi je miłością do książek, z młodymi ludźmi, dla których największą karą jest brak czytania przed snem ;)
Jedno wam powiem, w Elblągu nie brakuje czytających superbohaterów. Muszą tylko wyjść z ukrycia. W sobotę, 5 sierpnia wyszli. Podchodzili i pytali, co im polecam i... czy mogą sobie poczytać. A przecież to ja jestem od czytania innym. Cóż, zwyczajnie dali mi wolne ;) Sami zobaczcie:Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg

4 komentarze:

 1. U nas działa letnia czytelnia i tam też mamy fajne czytelnicze inicjatywy. Świetnie, że są takie spotkania i/lub takie miejsca do obcowania z książką ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł świeże powietrze i książki idealnie :]
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze w książkach oprócz oferowanych przez nie przygód, jest to, że można je czytać w każdym wieku i nigdy się nie znudzą. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 4. No trzeba przyznać, że to mega przyjemny widok :) Moje trzy siostrzenice czytają z czołówkami na głowach pod kołdrą :) takie z nich małe zapaleńce literackie :)

  OdpowiedzUsuń