Literacki Wielorzesień

Piąta edycja Festiwalu Literatury Wielorzecze może mieć coś z jubileuszu. Na pewno jednak po raz kolejny organizatorzy będą starali się przede wszystkim pokazać elblążanom i gościom różne nurty literackich inspiracji. W tym roku główny nacisk położony będzie na różnego typu warsztaty, akcje promujące czytelnictwo oraz nowoczesne środki dotarcia do odbiorców.
Stowarzyszenie "Alternatywni" zapraszają na literacki weekend 22-24 września, na spotkania, które tradycyjnie odbędą się w wielu przestrzeniach Elbląga. Poza happeningami, koncertami i wystawami na Wielorzeczu będzie można spotkać się z takimi twórcami jak na przykład Tomasz Jastrun, Elżbieta Wojnarowska, czy Julka Szychowiak i Roman Warszewski oraz z wydawcami niezależnymi. Piąte Wielorzecze to przede wszystkim bogactwo warsztatów od detektywistycznych z Dariuszem Rekoszem, poprzez ćwiczenie autoprezentacji z Niną Dziwniel-Stępką oraz pisanie recenzji w wydarzeń artystycznych z Martą Osowską-Utrysko aż po tworzenie komiksu z Danielem Odiją i Wojciechem Stefańcem oraz literackie z Agnieszką Kosińską i Tadeuszem Dąbrowskim. Grupowo zaprezentują się poeci związani ze środowiskiem warszawskim pod czujnym okiem Anny Wierzchuckiej, a Alternatywni sięgną po tekst swojego autora - Jacka Żukowskiego i oczywiście zaskoczą.
     Muzycznie wielorzeczyć będą Justyna Sieniuć, Janusz Pierzak z Mirellą Hinc i Tomasz Steńczyk, a plastycznie Sebastian Bauman.
     Piąta edycja Festiwalu to będzie ważne wydarzenie kulturalne w kalendarzu elblążan i miłośników literatury z całej Polski. To również rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i tradycyjny Turniej Jednego Wiersza. Szczegółowy program oraz zapisy na warsztaty udostępnimy już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Fanpage Festiwalu Literatury Wielorzecze.
    
     Wydarzenia festiwalowe odbędą się w Bibliotece Elbląskiej, Młodzieżowym Domu Kultury, Teatrze im. Aleksandra Sewruka, Klubie Muzycznym Mjazzga, Zespole Szkół Pijarskich, Sali Koncertowej przy ul. Fabrycznej 5 oraz w Hotelu Elbląg. Wszystkim tym instytucjom za współpracę i pomoc już teraz dziękujemy.
    
     Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydent Elbląga

inf. prasowa, Dominika Lewicka - Klucznik,
Stowarzyszenie Alternatywni

1 komentarz:

  1. Wow :) fajna inicjatywa. Muszę pomyśleć, czy nie skorzystać :)

    OdpowiedzUsuń