Kochanie przez czytanie - rusza kampania społeczna zachecająca do czytania dzieciom

Walentynki można obchodzić albo bojkotować, ale w kalendarzu są. Magda z bloga Save the Magic Moments postanowiła wykorzystać je w najlepszy możliwy sposób. Promując czytelnictwo. 
- Czytanie dzieciom to jedna z form okazywania im miłości. Dlatego w lutym organizuję kampanię dla mam. Dla mam, które wiedzą, jak ważne jest czytanie dzieciom. Dla mam, które robią to codziennie i chciałyby namówić do tego wszystkich rodziców – tłumaczy Magda. 

 

#KOCHANIEprzezCZYTANIE to 28 dni, podczas których 28 blogerek zrecenzuje (przynajmniej) 28 różnych książek dla dzieci! 

W tym czasie w sieci zaroi się od zdjęć czytających dzieci i mam oraz książeczek, które przekazują pozytywne wzorce, bawią, uczą, tłumaczą, krzewią pozytywne wartości i kształtują kręgosłup moralny maluchów. Hashtag #KOCHANIEprzezCZYTANIE zaleje Facebook i instagram.
Uczestniczki akcji będą polecać książki niekomercyjne, których próżno szukać w sieciowych księgarniach. W blogowych wpisach będzie można znaleźć recenzje wartościowych książeczek dla najmłodszych oraz ich zdjęcia - w tym wnętrza, ukazując ilość tekstu - by rodzice mieli pewność, czy dany tytuł jest dostosowany do możliwości koncentracji ich dziecka.
Do akcji wciąż można dołączyć. Wystarczy w dniach  od 1 do 28 lutego wstawić na FB lub Instagram zdjęcie książeczki z jej krótkim opisem lub po prostu fotografię zrobioną podczas wspólnego czytania.  Koniecznie z hashtagiem #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Szczegóły uczestnictwa na blogu organizatorki.
Magda, inicjatorka akcji jest także pomysłodawczynią i organizatorką znanej już w blogosferze akcji  wymiany książek Przeczytaj i Podaj dalej. Prowadzi też klub o tej samej nazwie i to z niego wywodzą się mamy bioriace udział w akcji #KOCHANIEprzezCZYTANIE. 
A już w kwietniu kolejna, jubileuszowa ;), bo piąta, edycja wymiany książkowej. I na pewno będę o niej pisać.


6 komentarzy:

 1. Fajna akcja. Postaram siew satwiać codziennie na Ig KSIAZKE DLA DZIEIC

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo wazna kampania spoeczna, jak za młodu dziecko polubi czytanie, to później również będzie czytać książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super inicjatywa !!!
  Dokładnie tak, jak teraz zaciekawimy naszych najmłodszych książkami potem będą po nie sięgać z przyjemnością :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie wezmę udział w akcji :) uwielbiamy czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też dziś do niej dołączamy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna inicjatywa! Tylko z tego co rozumiem (książki niekomercyjne, których próżno szukać w sieciowych księgarniach), będą to pozycje trudne do zdobycia. No to jak taki biedny rodzic ma dopaść białego kruka? ;) Przydałoby się, żeby uczestnicy akcji podawali źródła, jak dorwać książkę.

  OdpowiedzUsuń