Wielka Wymiana Książkowa. V edycja. Zapraszają Save the Magic Moments i Socjopatka.

Już 14 kwietnia rusza piąta edycja Wielkiej Wymiany Książkowej, akcji zorganizowanej przez Magdalenę z bloga Save the Magic Moments, wspieranej przez Dagmarę, Socjopatkę.

Na czym polega akcja? TO CAŁKOWICIE BEZKOSZTOWA wymiana książek pomiędzy blogerami, a naszymi czytelnikami. Swój dział mogą wziąć w przedsięwzięciu absolutnie WSZYSCY - tłumaczy Magda, autorka tego całego zamieszania.

Po raz pierwszy zorganizowała wymianę 2,5 roku temu. Widziała podobną na innym blogu, ale to była impreza zamknięta. 
Wymiana ograniczyła się tam do kilku znajomych blogerek, które między sobą wymieniały książki, a czytelnicy mogli sobie tylko na to popatrzeć. I wówczas w głowie zaświtała mi myśl Hej, przecież najważniejsi dla blogera powinni być czytelnicy, a nie tylko i wyłącznie inni blogerzy.

Na swoim blogu Magda dokładnie opisuje jak rodził się pomysł, jak wyglądały pierwsze prace organizacyjne i jakie zmiany w niej zaszły odkąd wymyśliła i organizuje WWK. Dlatego nie będę powtarzać i odsyłam do bogatego w przemyślenia wpisu Magdy Dlaczego organizuję Wielką Wymianę Książkową i czemu nie kolekcjonuję książek.

I chociaż w kwestii posiadania książek bardzo różnię się od Magdy, bo lubię je mieć, układać na regale pod sam sufit, dotykać i wąchać, to pod ideą wymiany podpisuję się rękoma i nogami. I gorąco polecam. Jeśli masz na  półkach książki, które leżą i się kurzą, do których nie wrócisz, a chętnie wzbogacisz swoją biblioteczkę o nowe pozycje, to koniecznie weź udział w wymianie.


OGÓLNE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ

  • Akcja trwa od 15 do 22 kwietnia 2018 r.
  • Udział w akcji może wziąć każdy - nie tylko bloger!
  • Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
  • Wymiana odbywa się bezkosztowo - ponosisz jedynie koszty przesyłki.
Więcej informacji na blogach organizatorek Magdy i Dagmary oraz w wydarzeniu na Facebooku. 

A Magda z pewnością znajdzie się kiedyś w moim cyklu "Jak oni promują", bo Wielka Wymiana Książkowa to nie wszystko. Magda koordynuje też klub Przeczytaj i Podaj dalej, a w lutym organizowała kampanię namawiającą rodziców do czytania dzieciom. I to pewnie nie koniec jej poczynań ;) Jest więc o czym pisać.

Tymczasem, nie odkładajcie w nieskończoność wiosennych porządków i wybierajcie książki do wymiany.2 komentarze:

  1. Ojej, jak miło :) Pięknie dziękuję Ci za ten wpis :) Poczułam ciepełko w serduszku! Mam nadzieję, że idea się rozprzestrzeni, a ja w niedzielę nie będę wiedziała w czym mam wybierać. Gorąco pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Super idea. Wiekszosc ksiazke , ktore czytam pochodzi z wymiany. Jesli juz kupuje to zazwyczaj uzywane ksiazki.

    OdpowiedzUsuń