Literackie licytacje dla WOŚP 2020

Figurka lego Olgi Tokarczuk i jej medal za Literackiego Nobla, weekend w mieszkaniu Szymborskiej czy możliwość znalezienia się na kartach książki Ryszarda Ćwirleja - te i inne około literackie aukcje czekają na Was w ramach 28. Finału WOŚP. Podobnie, jak w zeszłym roku, przy Waszej pomocy zebrałam najciekawsze z nich. To już, licytujemy!


Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk to największe i najradośniejsze wydarzenie w polskiej literaturze ostatnich lat. Jakby tego było mało, autorka przekazała na rzecz WOŚP oryginalną replikę noblowskiego medalu. Więc, jeśli chcesz powiedzieć, że masz nobla na półce, wróć - na regale, bo to w końcu literacki nobel - to możesz go sobie po prostu wylicytować. W tej chwili za 68 tysięcy, ale licytacja będzie trwała do 28 stycznia, więc raczej przygotujcie się na więcej ;Nobla możesz sobie wylicytować tutaj.

A jeśli wolisz zabawki – to na aukcji znalazła się też figurka lego Olgi Tokarczuk. Klikaj tutaj.

A może by tak weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej? Właśnie taką atrakcję wystawiła na aukcję Fundacja Wisławy Szymborskiej. W chwili pisania tego artykułu jej cena wynosi prawie 3400 zł. Akcja zawiera: weekend dla dwóch osób w mieszkaniu Szymborskiej (dwa noclegi) – termin do uzgodnienia oraz indywidualne zwiedzanie Krakowa śladami Szymborskiej z przewodnikiem. Licytuj tutaj.

Jeśli kochasz czytać, uwielbiasz przechadzać się między regałami i marzysz, by zamieszkać wśród książek i zastanawiasz się, jak wygląda praca bibliotekarza od kuchni to weź udział w aukcji Biblioteki Gdynia. Aukcję znajdziesz tu.


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza do Pałacu Anny Wazówny na Orkiestrowy Kiermasz Książek. Zebrane środki zostaną przekazane na konto WOŚP Brodnica.
Sprzedaż książek trwa do soboty 11 stycznia w godzinach pracy biblioteki.

Szereg fantastycznych inicjatyw wraz z zaprzyjaźnionymi pisarzami przygotował Adam Szaja, autor bloga Smak Książki. Co takiego wymyślili?

Możesz na przykład zostać bohaterem książki Roberta Ćwirleja – klik lub przeczytać książkę Krzysztofa Domaradzkiego przed wydaniem - zobacz tu albo wylicytować dwa modele - pojazdy sklejone przez Bernarda Grossa (lub Roberta Małeckiego), tego do końca nie wie nikt. Tak czy siak licytuj tutaj. Do zgarnięcia jest też scenariusz serialu napisany przez braci Miłoszewskich. To tylko część aukcji, które zorganizował Adam. Szacun <3

Więcej znajdziecie u niego na stronie - wchodźcie, wchodźcie!

Na fan page Katarzyny Bondy trafiłam na prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów autografów pisarzy. A gdyby tak mieć podpisy wielu autorów w jednym miejscu? Specjalnie na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspólnie przez Molom.pl oraz Niestatystyczny.pl powstał plakat z podpisami 32 pisarzy.  Podpisy zostały zebrane przez nas 26 października 2019 - w trakcie trwania Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Tablicę możecie wylicytować tutaj.

Źródło fot. fp Katarzyny Bondy


Z kolei Magdalena Majcher oferuje drukowaną dedykację w pełnym nakładzie drugiego tomu serii "Osiedle Pogodne". Dedykacja zostanie umieszczona na jednej z pierwszych stron powieści we wszystkich egzemplarzach z pierwszego nakładu i ewentualnych dodruków. To wyjątkowa pamiątka dla miłośników literatury! Przewidywana data premiery książki: wiosna 2020 r. Tu jest aukcja.

Wylicytować można też spotkania i książki. Można na przykład spotkać się z Kamilem Nowakiem, autora bloga BlogOjciec.pl, który osobiście przekaże Ci książkę „Idealny rodzic nie istnieje” wraz z dedykacją (kliknij tutaj) albo książkę „Jak uratować świat” Arety Szpury i osobiste spotkanie z jej autorką.

Ponad 4 tysiące złotych w momencie publikacji tego artykułu wynosi cena za książkę Donalda Tuska "Szczerze" z autografem i dedykacją.  Zestaw swoich książek oferuje też Magdalena Różdżka.

A na aukcji w Glinojecku, jak poinformował sam autor będzie licytowana debiutancka książka Radosława Kowalskiego pt. Znaleźć wyjście.

W ogóle aukcji, w których wylicytować można książki: nowe, używane, od osób publicznych, autorów i czytelników jest o wiele, wiele więcej i nie sposób wymienić tu wszystkie.  Większość z nich znajdziecie tutaj. Do przejrzenia 28 stron na Allegro.

Jeśli słyszeliście o innych literackich licytacjach lub sami organizujecie takie aukcje – koniecznie dajcie znać w komentarzu. Wklejacie informacje i linki. Spamowanie na rzecz WOŚP dozwolone. Ale tylko aukcje związane z szeroko pojętą literaturą.

Licytujemy i SIEMA!


8 komentarzy:

 1. Idę sobie zobaczyć te aukcje, a nuż coś wylicytuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Figurka Olgi Tokarczuk to prawdziwa gratka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo fajnych aukcji wpadło mi w oko

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dużo ciekawych aukcji. Koniecznie muszę coś znaleźć dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Weekend w mieszkaniu Wisławy, jestem na tak! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Z aukcji powiązanych z literaturą kusił mnie najbardziej weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudownie, że WOŚP tak bardzo zbliża ludzi! Mam wrażenie, że to ten czas w ciągu roku, gdy ludzie tak jakoś są dla siebie bardziej życzliwi - chyba nawet bardziej, niż w święta...;)

  OdpowiedzUsuń