Powstała książka kucharska przedszkolaków. Dochód z niej pójdzie na respiratory


Pyszne i zdrowe przepisy, a do tego wymyślone przez dzieci (no dobra, dorośli pomogli) z przedszkoli MegaMocni w Gdańsku. Właśnie wyszła wyjątkowa książka kucharska w formie ebooka. Dochód z publikacji zostanie przekazany na dwa szczytne cele. Pierwszy to leczenie Atomowej Nikoli, podopiecznej MegaMocnych, drugi to zakup respiratorów dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.- Nie są to nasze wymarzone okoliczności premiery, jednak to właśnie teraz, w tym trudnym czasie, chcemy nieść i rozmnażać pomoc. Z tego powodu gorąco zachęcamy do zakupu egzemplarza dla siebie – mówi Kamila Cerowska ze Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju Dynamo - Chcemy, by "MegaMocni Gotują" była świetną pomocą w kuchni, ale także dowodem na to, że komuś pomogliśmy. Wierzymy, że dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą.

W książce znajdują się 33 przepisy na przepyszne, zdrowe potrawy dla Małych i Dużych. Przygotowane są przez MegaMocnych podopiecznych, ich rodziców oraz zespół przedszkoli. Wszystkie potrawy zostały przetestowane, a po sesji zdjęciowej zjedzone ze smakiem.

Cena książki to 28 złotych. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony po połowie na Atomową Nikolę oraz zakup respiratorów dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Ale można też wpłacać więcej i pomóc bardziej.

- Na sztuczne płuca powędruje 50% z kwoty bazowej, a także każda złotówka wpłacona ponad nią – tłumaczy Kamila Cerowska. - Dla chorych na COVID-19 respiratory są kluczowe dla zdrowia i życia. Niestety zarażonych przybywa, a sprzęt jest potrzebny bardziej, niż kiedykolwiek.
Co zrobić by dowiedzieć się jak MegaMocni gotują? Zrobić przelew numer konta: 94 1090 1098 0000 0001 2290 6777. W tytule przelewu należy wpisać "DAROWIZNA, imię+nazwisko, adres e-mail". By dostać swój egzemplarz, należy wysłać potwierdzenie przelewu na kontakt@strd.pl.

Szukacie pomysłów na świąteczne potrawy? Zawarte w książce przepisy na wiosenne zawijaski, ciasto marchewkowe czy zielone smoothie będą jak znalazł. A może po prostu lubicie gotować z dziećmi? W ramach #zostańwdomu to całkiem dobry pomysł. 

Więc, jeśli chcecie dobrze bawić się w kuchni, sprawić frajdę dzieciakom wspólnym pichceniem, a przy okazji wesprzeć potrzebujących, to koniecznie zakupcie książkę. Ja już to zrobiłam!Więcej o książce znajdziecie tutaj

Z kolei Nikolę możecie jeszcze dodatkowo wesprzeć tutaj.

Nikola cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce pod postacią niedowładu 4-kończynowego piramidowo-pozapiramidowego. Oznacza to, że poza ogromną spastyką może mieć nadwrażliwość na dźwięki, problemy ze wzrokiem, nie mówi i trudno jej utrzymać równowagę. Od 2 miesiąca życia chodzi rehabilitację. Rehabilitacja nie niesie za sobą już tak ogromnych sukcesów, jak na początku, a spastyka zaczyna znowu przejmować władzę nad ciałem Nikolki. Dlatego potrzebne są specjalistyczne zabiegi, które wykonuje się w Stanach. I właśnie na na nie przeznaczona jest zbiórka i część dochodu z książki kucharskiej MegaMocni gotują.


Gotuj z MegaMocnymi i pomóż!

PS: Już dziś zapisuję tę akcję do przyszłorocznej edycji Odznak ;)

9 komentarzy:

 1. Świetna inicjatywa, też chętnie ją wesprę. Choć z drugiej strony smutne, że to przedszkolaki muszą walczyć o respiratory - bo od tego jest rząd i Ministerstwo Zdrowia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, co czujesz. Mam dokładnie tak samo, gdy co roku wzrusza mnie zasięg WOŚP, a teraz szycie maseczek czy właśnie takie akcje jak ta przedszkolaków, bo to nie ich, nie społeczeństwa zadanie, by wspierać służbę zdrowia. Ale to nie zmienia faktu, że pomoc jest potrzebna, a ludzie na szczęście chcą ją nieść. I to jest piękne i dlatego wspieram.

   Usuń
 2. Genialna inicjatywa! Świetnie, że w ten sposób uczy się dzieci jak nieśc pomoc innym

  OdpowiedzUsuń
 3. Wlasnie takie zakupy to ja teraz rozumiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna chciałam kupić synkowi książkę kucharska dla dzieci, i oto ona. Taka pomoc od przedszkolaków uczy dzieci solidarności od najmłodszych lat☺. Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękujemy bardzo za taki wspaniały artykuł na temat książki stworzonej przez nas i MegaMocną drużynę! To niesamowite, ilu jest wspaniałych ludzi, którzy chcą pomóc i jednoczą się w naszej trudnej rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pracuję w jednej z placówek MegaMocnych i jestem dumna z tego, że organizujemy tego typu akcje. Cieszę się z każdego pomysłu, który ma na celu pomoc innym, potrzebującym, chorym. Uważam, że takie działania są bardzo potrzebne, a poza tym to sama radość uczestniczyć w nich :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna inicjatywa, dobrze uczuć dzieci nie małego jak fajne jest pomaganie

  OdpowiedzUsuń