Mikołajkowy głos książki

Głos książki wciąż rozbrzmiewa. Tym razem mikołajkowo.

Choć działania Drużyny Pogromców Nudy skończyły się we wrześniu coś po nich zostało. A konkretnie książki od wydawnictw, które przyłączyły się do akcji przekazując swoje publikacje.Część książek trafiła do Sojuszników i Pomocników jako zachęta do publicznego czytania lub jako nagroda za zaangażowanie. Ale nasi Superbohaterowie częstowali się bardzo skromnie, więc zostałam z pokaźnym kartonem książek. Ale wszyscy wiemy, że są miejsca i osoby, którym książki przydadzą się bardziej, prawda?
Zresztą to żadna tajemnica, co się z nimi stało, bo zapowiadałam to już w poście podsumowującym, że książki trafiły do Szpitala Miejskiego w Elblągu. Korzystać z nich będą mogli pacjenci oddziałów, które odwiedzałam w trakcie akcji czyli: Pediatrycznego, Chirurgii dziecięcej, Rehabilitacji i Kardiologii z rehabilitacją kardiologiczną.

Wybrałam się tam w minioną niedzielę. A że akurat tego dnia robiłam za elfa na pewnych mikołajkach ;) to zmieniłam czapkę z zielonej na czerwoną i odwiedziłam młodszych i starszych pacjentów, zostawiając im mikołajkowy prezent. A skoro Mikołajki są dziś, to dobry moment na relację. Najlepiej fotorelację ;)


 Reprezentacja małych pacjentów przyjęła książki do biblioteczki ;)A starszym podrzuciłam ;)

Przekazane książki oznaczone są logiem Woluminów, a na tablicach ogłoszeń oddziałów pojawił się list do Pacjentów, w którym zachęcam ich do korzystania z nowych książek i czytania w ogóle ;)
A worek prezentów był pełen dzięki następującym wydawnictwom:Dziękuję!!!

6 komentarzy:

 1. Wow, ale świetna akcja, dzieciaki na pewno się cieszą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaje fajna akcja. Dzieci wrócą do zdrowia, do swoich domów z nowym hobby- książkami. Idealnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały gest i fenomenalna inicjatywa! Oby jak najwięcej jej podobnych akcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo! Aż miło popatrzeć na uśmiechnięte buźki dzieciaków. Dobra robota!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny pomysł - gratuluję udanej organizacji
  Kinga

  OdpowiedzUsuń