Wyniki czytelniczych programów MKIDN

Około czytelnicze programy były jednymi z tych, na których wyniki najdłużej trzeba było czekać - ale wreszcie w piątek, 11 maja napis "nabór zamknięty" zmienił się na magiczne "Wyniki naboru/składanie odwoływań".Mówiąc o programach czytelniczych miałam na myśli:


 • Promocję czytelnictwa i był to bardzo oblegany program, w jego ramach mieści się organizacja wszelkich wydarzeń literackich, kampanie społeczne promujące czytelnictwo itp. Przy okazji naborów dokładnie pisałam, kto mógł się starać o dotację. Pieniądze trafią do 111 wnioskodawców.
 • Partnerstwo dla książki, to program skierowany do bibliotek i księgarń, które mogły się starać o dofinansowanie szkoleń dla pracowników lub działań dla czytelników. Złożono 398 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 250.
 •  Czasopisma - na wydawanie czasopism o tematyce literackiej i kulturalnej. Dotację otrzymało  86 wniosków.
 •  Czwarty "książkowy" program, Literatura, nadal czeka na wyniki, ale i nabór został ogłoszony później.
Wszystkie wyniki dostępne są TUTAJ

I tu muszę się pochwalić, Biblioteka Gdynia, w której pracuję otrzymała dotację na cztery projekty z pięciu napisanych wniosków. W jednym nawet maczałam palce ;) Więc jest moc! I radość.

Co ważne, instytucje, które nie otrzymały teraz dofinansowania, ale w ich wniosek został oceniony na 50 i więcej punktów - mogą składać odwołanie.

3 komentarze:

 1. Gratulację dla Ciebie i Twojej biblioteki! Jest się czym szczycić!
  Brawo!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje!! :) Takie projekty są bardzo potrzebne bo Polacy zdecydowanie za mało czytają

  OdpowiedzUsuń
 3. NO to gratuluje tego maczania palcow w tak owocnych projektach i teraz trzymam kciuki za ich jeszcze owocniejsza realizacje.

  OdpowiedzUsuń