XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Czytanie łączy” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny, XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja  „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

Akcja potrwa od 2 do 10 czerwca. W tym czasie w  całej Polsce odbędą się liczne imprezy czytelnicze - spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, festyny, konkursy literackie i plastyczne oraz wiele innych wydarzeń inspirowanych literaturą dziecięcą.
Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym - czytamy na stronie Fundacji. 

Na potrzeby akcji na Facebooku powstała otwarta grupa, na której można udostępniać informacje o wszystkich wydarzeniach oraz imprezach organizowanych w ramach XVII OTCD w całym kraju.

Natomiast ze strony organizatora można pobrać scenariusze i materiały do lekcji i zabaw mających na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Bieżące informacje o działaniach w ramach inicjatywy pojawiają się także na profilu Fundacji ABCXXI i na Facebooku i Instagramie.A Ty? Przyłączasz się do akcji?

7 komentarzy:

 1. Z przyjemności, gdy tylko zostanę mama :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super inicjatywa. Ciesze sie tez ze u mnie w rodzinie czytaja prawie wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna akcja- popieram w 100%!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że są takie inicjatywy. To niezwykle ważne, by dzieci czytały i rozumiały, co czytają. Popieram mocno!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna inicjatywa - tymbardziej, wydaje mi sie, ze generalnie czytanie dzieciom jest najlepsza metoda zaszczepienia w nich milosci do ksiazek - cos, co zostanie im i bedzie procentowac przez cale zycie.

  OdpowiedzUsuń
 6. My obchodzimy święto czytelnictwa kazdego dnia :) Staram się zaszczepić synkowi miłość do książek - i nie wyobrazam sobie, bym miała dziecku nie czytać.

  OdpowiedzUsuń