Goście Festiwalu Literatury Wielorzecze cz.2 - sobota 24.09.2016

Ciąg dalszy sylwetek gości Festiwalu Literatury Wielorzecze, tym razem sobotnich (24.09.2016). Piątkowych znajdziecie TUTAJ, a cały program w TYM POŚCIE.

!Zdjęcia i opisy gości, w tym stopień relacji ze Stowarzyszeniem Alternatywni i wyznania o uwielbieniu ;) pochodzą z fan page Festiwalu, a biografie zaczerpnięte ze stron autorów, Wikipedii i innych dostępnych źródeł!
Lista według kolejności występowania/działania:
Sobota rozpoczyna się warsztatowo, poprowadzą je Mirka Szychowiak (literackie) i Romana Klinkosz (malarskie), opisane już przy piątku - tutaj
Marcin Orliński

Głos młodego pokolenia. Zdolny, doceniany.... nie do przegapienia. W trakcie IV Festiwalu Literatury Wielorzecze będzie można posłuchać Marcina w sobotę 24 września o godzinie 15.00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Spotkanie poprowadzi Wojciech Boros (info - klik)

Marcin Orliński (ur. 1980) - poeta, prozaik, krytyk literacki. Laureat Nagrody im. Adama Włodka za rok 2015. Wydał tomy wierszy Mumu humu (Kraków 2006), Parada drezyn (Łódź 2010), Drzazgi i śmiech (Poznań 2010), Tętno (Łódź 2014), zbiór krótkich utworów prozatorskich Zabiegi (Poznań 2014) oraz książkę krytycznoliteracką Płynne przejścia (Mikołów 2011). Publikował m. in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku”, „Tygodniku Powszechnym” i „Twórczości”. Redagował rubrykę poetycką w „Przekroju” i serię wydawniczą Biblioteka Debiutów przy „Zeszytach Poetyckich”. Jego wiersze były tłumaczone na języki angielski, niemiecki, francuski, szwedzki, rosyjski i ukraiński. Mieszka i pracuje w Warszawie. Oficjalna strona: www.marcinorlinski.pl. (źródło: strona autora)
Sławomir Shuty 

Artysta intermedialny: pisarz, reżyser filmowy, fotograf, performer, twórca artzina „Baton”. Jednym słowem człowiek-orkiestra. Spotkanie z autorem 24 września o 16.00 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym - Budynek Gimnazjum. Na różne okoliczności życia i tworzenia twórcę przepyta Piotr Mosoń.

Sławomir Shuty (właśc. Sławomir Mateja, ur. 1973) – polski prozaik, fotograf i reżyser.
Najbardziej znany z działalności pisarskiej, publikował w Rastrze, Lampie i Iskrze Bożej, "brulionie", stale współpracuje z Ha!artem, gdzie przez pewien czas prowadził dodatek pt. Baton. Współtwórca krakowskiego Klubu Artystycznego Galeria T.A.M. Wychował się w blokowiskach Nowej Huty, jego pseudonim jest zniekształconym zwrotem "z Huty". Laureat Paszportu Polityki w dziedzinie literatury za powieść Zwał ("za literacki słuch, za pasję i odwagę w portretowaniu polskiej rzeczywistości"), za którą w grudniu 2004 r. uhonorowany został Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca. (źródło:lubimnyczytac.pl)
 Piotr Mosoń

Kim jest ten Pan? Przede wszystkim petardą pomysłów i ich realizacji, zdystansowanym cholerykiem, piewcą pięknych kobiet i jeszcze piękniejszych kobiet. I co najważniejsze, doskonałym poetą, moderatorem spotkań i gadulcem nad gadulcami. A że Głogów i Elbląg mentalnie są bardzo blisko, Piotr poprowadzi na Festiwalu spotkanie ze Sławomirem Shutym - 24 września o godzinie 16.00 w Muzeum Archoelogiczno-Historycznym w Elblągu.

Piotr Mosoń - rocznik '68. Aktor, reżyser teatralny, poeta. Autor książki poetyckiej Separatum. Pomysłolog i animator środowisk twórczych na skalę lokalną (Głogów) i globalną (Internet). Członek Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego.
Laureat II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza w Radomsku
i Konkursu Głównego XVI Głogowskich Konfrontacji Literackich. Gdy nie pisze, tresuje obce dzieci lub własne poczucie humoru.
(źródło: Wydawnictwo poecipogodzinach.pl)
Karol Samsel
Co to jest za głos. Co to za wiedza i niesamowita zdolność dzielenia się nią. I mimo że z Karolem spotkamy się wykładowo, możecie być pewni, że nie będzie to nudne "gadanie" akademickie. Zapraszamy na spotkanie z najmłodszym doktorem nauk humanistycznych 24 września o 19.30 na Dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej

Karol Samsel (urodził się 3 sierpnia 1986 r.) - poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (od 29 kwietnia 2014 r.). Ukończył także filozofię w Instytucie Filozofii i Socjologii UW. Jest absolwentem ostrołęckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce, Gimnazjum Nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC). Prezes Warszawskiego Koła Norwidologicznego. Redaktor serii książek "Powrót do Karczewskiej". Laureat wielu prestiżowych nagród i ogólnopolskich konkursów literackich, w tym Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. D. Maliszewskiego, "Jesiennej Chryzantemy" czy Pierwszego Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej. Swoje wiersze i artykuły krytyczno - literackie drukował m.in. w "Zeszytach Poetyckich", "Poezji Dzisiaj", "Szafie", "Tekstualiach", "ZNAJ-u", "Kozimrynku", "Znad Willi". W 2003 r. ukazał się nakładem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki pierwszy tomik wierszy pt. "Labirynt znikomości". Kolejne Jego książki poetyckie to: Czas teodycei (2007), Manetekefar (2009), Kamienie - Pieśni na pożegnanie, (2010), Dormitoria (2011), AltissimumAbiectum - wspólnie z Krzysztofem Schodowskim (2012), "Dusze jednodniowe" (wydawnictwo Zaułek Wydawniczy w Szczecinie, 2013 r.) i najnowszy tomik (jeszcze "gorący") pt. "Więdnice" (Szczecin, kwiecień 2014 r.). Jego wiersze tłumaczono na języki czeski, bułgarski, słowacki i serbski. Aktywny uczestnik ważnych wydarzeń literackich w Polsce. Jest m.in. współorganizatorem Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego - Kupiszewiada.
 
BAiKA
 
Projekt BAiKA tworzą Piotr Banach oraz Katarzyna Sondej. To muzyczna niespodzianka tegorocznego Wielorzecza. Zespół polecany przez południowy odłam Alternatywnych na pewno porwie słuchaczy (czyli NAS), bo są po prostu niesamowici. Nie wierzycie? Przyjdźcie 24 września o 21.00 do Biblioteki Elbląskiej. A najlepiej na całą biesiadę, która będzie się dziać na Dziedzińcu od 18.30. A jeszcze lepiej - na cały Festiwal po prostu.

Piotr Banach to założyciel i lider zespołów Hey (w latach 1992-99), Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum Dum, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci, pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej „Puk, puk”, oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista.
W 2015 roku Piotr Banach obchodził 35-lecie swojej działalności scenicznej i pracy twórczej wraz z jubileuszem 50 urodzin. Zaczął również pracować nad kolejną solową płytą. Wówczas, po jednym z plenerowych koncertów Indios Bravos, postanowił przysłuchać się innym, występującym artystom. Tak właśnie na swojej drodze spotkał Kafi – Katarzynę Sondej, młodą, ekspresyjną i utalentowaną wokalistkę zespołu StandBY.
Ich współpraca bardzo szybko przyniosła pierwsze owoce.
(źródło: alchemia.com.pl)
  
Szufladopółka objęła IV Festiwal Literatury Wielorzecze patronatem medialnym 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz