Jesień przyniesie - Wielorzecze

Właściwie wszystko już załatwione. Program ułożony, goście zaproszeni, plakaty opanowały miasto. Jeszcze tylko prezes nauczy się chodzić w szpilkach i można zaczynać. Stowarzyszenie Alternatywni zaprasza na IV Festiwal Literatury Wielorzecze.
W nadchodzący weekend (23 - 25 września) nie da się nie zauważyć w Elblągu działań (około)literackich. Zaplanowano szereg atrakcji dla różnego grona odbiorców. Od spotkań autorskich poprzez warsztaty po koncerty. W bibliotece, teatrze, pubie czy tramwaju. Świetna zabawa dla młodych i chwila refleksji dla dojrzałych czytelników.
    
Preludium będą piątkowe działania dla młodzieży – warsztaty w Zespole Szkół Pijarskich, gra miejska i happenigi w okolicach Starego Miasta i środkach komunikacji miejskiej. Natomiast oficjalne otwarcie Festiwalu nastąpi o godz. 16 na Małej Scenie Teatru kolejną odsłoną Sceny przy stoliku. A potem będzie tylko więcej.
     Elblążanie będą mieli okazję spotkać się między innymi z takimi twórcami jak Anna Janko, autorką nagradzanej już „Małej zagłady”, książki, która właśnie znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Odwiedzi nas też Piotr Mosoń, znany skądinąd jako autor „Najkrótszego wiersza o frustracji”. Będzie też coś literaturze w sieci i blogowaniu, o czym opowie między innymi nieco przekorny Jakobe Mansztajn, współtwórca projektu „Make life harder.
     W programie także wystawy: malarska Romany Klinkosz i fotograficzna Wiesława Leszczyńskiego oraz koncerty zespołów Zorro, Fumez i BAiKA.
     Ważnym punktem Festiwalu jest Turniej Jednego Wiersza, którego uczestnicy będą walczyć o Nagrodę Ministra Gospodarki Wielorzecznej.
     - Między innymi na tę okoliczność ćwiczę uściski – uśmiecha się Dominika Lewicka-Klucznik, prezes Stowarzyszenia Alternatywni, która będzie wręczać nagrodę. I podkreśla, że w turnieju może wziąć udział każdy i warto wyjść z... szuflady. – Laureatami organizowanych przez nas turniejów nie raz byli debiutanci, a w naszym klubie literackim nie brakuje członków, którzy dołączyli do nas właśnie po konkursach. Turniej odbędzie się podczas sobotniej Biesiady Literackiej na Dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej.
   
     Festiwal rusza w pierwszy dzień jesieni, piątek 23 września i potrwa do niedzieli. Dokładny program oraz sylwetki gości i gospodarzy dostępne są na fanpage Festiwalu. Do dnia rozpoczęcia imprezy wciąż można ją wspierać datkami – otrzymując w zamian upominki od organizatora, między innymi „Książkę Pełną Słów” - antologię Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Spotkanie z autorami książki również jest w programie imprezy. Zbiórka po tym linkiem: http://wspieramkulture.pl/projekt/1317-IV-Festiwal-Literatury-Wielorzecze.
A program przeczytacie TUTAJ.
Szufladopółka objęła Festiwal Literatury Wielorzecze patronatem medialnym. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz