Narodowe Czytanie "Quo Vadis". Czytam i ja.

Wspólne czytanie Polaków odbędzie się już po raz piąty. Tegoroczną lekturą jest Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, wybrane w internetowym głosowaniu.
W ramach akcji w bibliotekach, instytucjach kultury i wszelkich miejscach "literaturolubnych" organizowane są dziś spotkania z tą książką, a czytają pracownicy danych placówek, ludzie kultury i każdy, kto chce.

A że ja lubię czytać (również innym - klik) wybieram się na wspólne czytanie do Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida, gdzie będę czytać w doborowym towarzystwie aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka, Alternatywnych i innych chętnych, chcących uczcić to święto. Czytamy od 12.00 do 14.00. 
Czytanie Sienkiewicza to tylko jedna z atrakcji u Cypriana, gdzie odbywa się dziś rodzinny piknik. W ramach imprezy planowane są także: kiermasz książek, "Planszówkowy zawrót głowy - czyli gry planszowe dla dzieci i dorosłych oraz "Zielone lato w bibliotece", czyli w skrócie lekcja o ziołach.
Szczegółowy program TUTAJ - KLIK.

***

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 10 godzin powieść Prusa czytali znani aktorzy. W całej Polsce „Lalkę” przeczytano w ponad 1600 miejscowościach. (źródło: prezydent.pl)1 komentarz: